0

Ц СКА надви с 1:0 косовския Гиляни при официалното представяне на отбора си за новия сезон. Контролата бе 7-а за „армейците” и те записаха съответно 7-а победа.

Преди началото на мача на Националния стадион „Васил Левски”, за който бе отворен само сектор „А”, бе аплодиран почетният президент на ЦСКА – великият Димитър Пенев, който получи фланелка от новата екипировка с №79 по случай рождения си ден.

Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия вчера легендарен вратар Илия Вълов. Той стана част от „червената” митология в края на 80-те, а си отиде вчера  от белодробна емболия едва на 62 години.

Феновете на ЦСКА уважиха и борещия се с рак млад талант Илиан Антонов и в 23-ата минута станаха на крака, за да го аплодират. Той играе с №23.

Гола за селекцията на новия треньор Томислав Стипич вкара норвежецът Тобиас Хайнц в 57-ата минута от дузпа.

Съставът на ЦСКА: Иван Дюлгеров, Сейни Санянг, Християн Петров, Лумбард Делова, Тибо Вион,
Марселино Кареасо, Джонатан Линдсет, Тобиас Хайнц, Улаус Скаршем, Георги Чорбаджийски,
Матиас Фаетон (второ полувреме: Асен Дончев, Иван Турицов, Брайън Кордоба, Петко Панайотов, Йоан Борносузов, Слави Шопов, Иван Тасев, Лъчезар Иванов, Юлиан Илиев, Марк Емилио Папазов)