0

Ц СКА записа трети пореден успех по време на лятната си серия от приятелски срещи. Този път „червените“ надделяха с 2:1 над румънския Политехника Яш в Банско.

Столичани откриха резултата в 39-ата минута чрез Матиас Фаетон, който по-рано през първото полувреме пропусна и дузпа. Петко Панайотов удвои актива на ЦСКА в 69-ата, а Николас Самайоа върна едно попадение за Политехника.

ЦСКА - Политехника (Яш) - контролна среща
ЦСКА vs Политехника Яш ЦСКА vs Политехника Яш ЦСКА vs Политехника Яш
25

Това бе първи допуснат гол за „червените“ след победите с по 2:0 над Беласица Петрич и Крумовград.

Сериозно впечатление по време на играта си остави Георги Чорбаджийски, който демонстрира отлични прояви и игра цялото първо полувреме. През втората част Томислав Стипич направи 10 промени, като остави на терена единствено Фаетон.

За ЦСКА предстоят контроли с Берое, Макаби Петах Тиква, Раднички Ниш и представяне на отбора на националния стадион „Васил Левски“.