0

Ц СКА очаквано не допусна изненада и спечели нови 3 точки в борбата за титлата. „Червените“ победиха Ботев Пловдив с 3:1, а Дюкенс Назон отбеляза два гола и се отчете с асистенция на Маурисио Гарсес.

Назон се разписа два пъти до 25-ата минута. В края на първото полувреме Ботев върна едно попадение, но две минути след началото на второто Гарсес отново даде два гола преднина, която не бе нарушена до края на мача.
Ботев имаше своите шансове през първото полувреме, но Антоан Бароан и Тодор Неделев пропуснаха, докато ЦСКА демонстрира изключителна ефективност пред гола.

ЦСКА - Ботев Пловдив 3:1. Снимки: start-photo.bg
ЦСКА Ботев Пд ЦСКА Ботев Пд ЦСКА Ботев Пд
31

Срещата се игра пред много повече фенове на „червените“ в сравнение с предишните домакински мачове през сезона, когато сектор Г бе обявил бойкот.

Ботев завърши мача с 10 човека, след като Джеймс Ето`о получи втори жълт и съответно червен картон на играча на "канарчетата", който настъпи Юрген Матай.

Преди първия съдийски сигнал беше отдадена минута мълчание в почит на легендата на „червените“ Петър Жеков, който днес си отиде от този свят. Футболистите на ЦСКА пък излязоха с фланелки с лика на Жеков и надпис: „Вълшебния стрелец“.