0

Д ебютен успех в официален мач начело на ЦСКА записа треньорът Томислав Стипич, след като подопечните му победиха с 3:1 Хебър във 2-рия кръг на Първа лига. Мачът се игра пред празните трибуни на "Васил Левски" заради наказанието на "червените" от миналия сезон с лишаване от домакинство.

В 18-ата минута Станислав Шопов откри резултата, a в 44-тата колумбиецът Марселино Кареасо удвои. Капитанът Джонатан Линдсет асистира и на двамата.

19-годишният талант Георги Чорбаджийски покачи на 3:0 в 81-ата минута с първото си попадение за мъжкия отбор на ЦСКА, а секунди след това Хебър стигна до почетен гол. Реализира го новото тунизийско попълнение Набил Макни.

На трибуните беше прясно купеният от „армейците” нападател Джейсън Локило. 25-годишният белгиец, който идва от английския Хъл Сити, изгледа победата в компанията на наказания вратар Густаво Бусато.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Спартак Варна на 3 август, а ден по-рано Хебър приема Славия.