0

Б ългарският вицешампион ЦСКА започна с поражение приятелските си срещи на лагера в Турция, след като загуби с 0:2 от елитния полски Корона Киелце. 16-ият от 18 тима в местната Екстракласа на два пъти наказа грешки от „червените“, като първо в 39-ата минута Пьотр Маларчик откри резултата в комплекса Лара.

Това се случи минута, след като Амос Юга беше изгонен след два бързи жълти картона заради спор с турския рефер и в момент, в който още „червените“ бяха с 10 човека на терена.

Вторият гол за поляците дойде след подновяването на втората част, а Адриан Далмау се разписа от дузпа след слаби действия от столичната отбрана при бързо контранападение от съперника.

Генерално, ЦСКА не показа нещо изключително стойностно в тази проверка, което обаче донякъде може да бъде и оправдано, след като до този момент тимът води главно физически и аеробни упражнения след пристигането си в Турция.

Дебют за ЦСКА направи Улаус Скаршем, като норвежецът започна от първата минута и престоя на терена през цялото първо полувреме.

На 25-и януари е следващата контрола на „червените“ на турска земя, където отборът ще срещне Трактор Сази от Иран.