0

Ц СКА се спаси от грандиозен провал за Купата на България, след като отстрани с дузпи третодивизионния Гигант Съединение. Редовното време и продълженията завършиха при резултат 1:1, а при дузпите "червените" се наложиха със 7:6. Домакините измъчига "армейците", въпреки че играха с 9 души,. Велислав Василев бе изгонен в 55-ата минута, а в края на редовното време червен картон получи и Райко Алов.

Очаквано ЦСКА започна мача по-силно. Първият шанс за „армейците“ бе в 5-ата минута, когато Дюксен Назон уцели гредата отблизо. Домакините поискаха дузпа за нарушение срещу Георги Стайков, но сигнал не последва. Назон имаше още една възможност, но не уцели вратата. Станислав Шопов стреля от фаул малко след това, но прати топката над вратата. Гигант можеше да поведе в 30-ата минута. Здравко Жилов напредна и стреля, но не намери целта. Вратарят на Гигант Цветан Тодоров спаси удар на Назон малко след това, а при добавката Бисмарк Чарлс не уцели вратата.

В 42-ата минута Гигант поведе. Красимир Здравков бе изведен в наказателното поле и опита пас, топката някак мина между двама играчи на ЦСКА, а Стайков стигна до нея и я прати във вратата.

В началото на второто полувреме треньорът на ЦСКА Саша Илич направи четири промени. В игра се появиха Джонатан Линдсет, Лазар Туфегджич, Браян Морено и Маурисио Гарсес. ЦСКА очаквано се хвърли в атака, а Гарсес излезе сам срещу вратаря Цветан Тодоров, който спаси. В 55-ата минута Гигант остана с 10 души, след като Велислав Василев бе изгонен за втори жълт картон. ЦСКА натискаше, а Линдсет и Матай отправиха удари, но без успех. В 69-ата минута Тодоров спаси удар на Линдсет.

ЦСКА изравни в 75-ата минута. Браян Морено беше изведен зад защитата, първият му удар бе спасен от Тодоров, който обаче не успя да улови топката. Играчът на ЦСКА се възползва и я прати в празната врата.

Гигант удържаше атаките на ЦСКА, а „червените“ не можеха да създадат опасности пред Тодоров. В 90-ата минута Мено Кох стреля, но неточно, а Чарлс също не уцели вратата. Гигант остана с 9 души в 96-ата минута, когато Райко Алов бе изгонен с втори жълт картон. Морено пропиля добра възможност за ЦСКА след това и редовното време завърши при 1:1.

В първото продължение Чарлс можеше да вкара за ЦСКА, но уцели гредата. Малко след това играчът на „червените“ пробва и задна ножица, но без успех. В 105-ата минута Гарсес получи нов шанс, но отблизо не бе точен с глава. Чарлс пропиля две положения за ЦСКА след това. В края на първото продължение Гарсес не уцели вратата от добра позиция.