0

Ц СКА-София победи с 3:1 Динамо Москва в контрола, играна на подготвителния лагер в Турция. „Червените“, чиито футболисти са оценени на 15,41 млн. евро от специализирания сайт „Трансфермаркт“, надвиха втория в руския елит с играчи за над 105 милиона евро.

ЦСКА победи с 3:1 втория в Русия Динамо Москва
ЦСКА София Динамо Москва ЦСКА София Динамо Москва ЦСКА София Динамо Москва
24

Головете вкараха до почивката Иван Турицов (23-дузпа) и Бисмарк Чарлз (45), Иван Ордец (61) намали за руския тим, крайното 3:1 оформи Маурисио Гарсес (87). На мача бе селекционерът на България Ясен Петров.

ЦСКА поведе в 23-ата минута от спорна дузпа, отсъдена след сблъсък между Вилдсхут и вратаря на руснаците Лещук, и реализирана от Иван Турицов.

В добавеното време на първата част чудесно изпълнен пряк свободен удар от Греъм Кери нацели напречния дирек, а Бисмарк Чарлз с добавка удвои 2:0.

На полувремето Стойчо Младенов пусна на вратата Димитър Евтимов, а Георги Йомов отстъпи мястото си на новото попълнение Маурисио Гарсес.

Динамо намали в 61-ата минута след неразчетено излизане на Димитър Евтимов при вдигната от корнер топка, Иван Ордец го изпревари и с глава хлъзна топката в мрежата на ЦСКА - 2:1.

Три минути преди края новият бразилец в ЦСКА Маурисио Гарсес бе изведен отлично от Амос Юга и технично насочи топката в долния ляв ъгъл на Лещук.

Стартовият състав на ЦСКА-София: Бусато, Турицов, Матей (К), Кох, Мазику, Мухар, Жеферсон, Кери, Вилдсхут, Йомов, Бисмарк Чарлс.