0

Ц СКА постигна успех с 5:3 над Литекс в първата си контрола от зимната подготовка, която се игра на Национална футболна база Бояна.

Още във втората минута Марк-Емилио Папазов даде аванс на „армейците“, след като бе точен с удар с глава. Малко след това Литекс изравни чрез Иван Иванов, който отблизо не остави шансове на Димитър Евтимов.

В 22-ата минута Матиас Фаетон от дузпа даде нов аванс на състава воден от Нестор Ел Маестро. Едва 60 секунди по-късно ЦСКА стигна и до трети гол. Дюкенс Назон бе изпуснат в наказателното поле и прати топката в мрежата.

В 30-ата минута Литекс намали резултата до 2:3. Разписа се Георги Стайков, който се възползва от неразбирателство в защитата на „червените“.

След подновяването на играта ЦСКА продължи да доминира. В 56-ата минута Тобиас Хайнц намери в отлична позиция Илиан Антонов и той покачи на 4:2.

В 78-а минута Кингсли Бучи с плътен от малкото наказателно поле вкара трети гол на сметката на Литекс за 3:4.