0

Ц СКА стартира предсезонната си подготовка с минимална победа с 1:0 над румънския Ботошани в приятелски мач, игран в австрийския курорт Фулпмес.

Единственото попадение в срещата падна в 6-ата минута, когато Алин Серони си вкара автогол след центриране от корнер на Тобиас Хайнц.

Следващата контрола на „армейците“ на австрийска земя е на 1 юли срещу стария си познайник Базел, който отстрани тима на Саша Илич в плейофите от Лигата на конференциите и впоследствие стигна до полуфинал в турнира.

ЦСКА започна по-добре срещата днес и още в 6-ата минута стигна до попадение. Тобиас Хайнц центрира, а на далечната греда имаше неразбирателство в защитата на Ботошани и в крайна сметка Алин Серони прати топката в собствената си врата.

В 17-ата минута играчите на Саша Илич комбинираха добре, като Чорбаджийски изведе по левия фланг Тобиас Хайнц с пас между двама защитника на Ботошани. Хайнц на свой ред потърси Георги Чорбаджийски в наказателното поле. Топката обаче бе изчистена преди да стигне до футболиста в червено.

Българинът в състава на Ботошани - Антони Иванов, опита труден изстрел от въздух в 26-ата минута. Изпълнението му обаче не бе добро и топката мина встрани от вратата, без да притесни Димитър Евтимов.

Десет минути по-късно футболист от румънския състав засече с глава центриране от корнер, но прати топката в аут.

В последните секунди на редовното време от първото полувреме Ботошани бе близо до изравнителния гол. Антони Иванов бе изведен с хубав дълъг пас, а след това потърси Каталин Голофка. Нападателят на румънците обаче не успя да нанесе добър удар, тъй като Евтимов излезе напред и се хвърли в краката му, за да спаси.

Секунди по-късно Голофка излезе сам срещу вратаря, но стражът на ЦСКА отново скъси дистанцията и се намеси прекрасно.

Саша Илич направи две смени на почивката. Напуснаха норвежците при "червените" Тобиас Хайнц и Джонатана Линдсет, а на техните места влязоха Християн Петров и Станислав Шопов.

В 60-ата минута Дуарте Лопес Лима стреля от пряк свободен удар, но от дъгата на наказателното поле прати топката над вратата.

Девет минути след това Жираир Шагоян получи в наказателното на Ботошани и след няколко финта опита изстрел, който обаче попадна в ръцете на стража от румънския състав.

В следващите минути "армейците" свалиха темпото на разиграване и предпочитаха да действат на сигурно.

Минута преди края на редовното време Боза Дроле бе изведен на лявото крило, но ударът по диагонала на резервата бе спасен от излезлия предвидливо Марин Орлинов.

Освен с Базел, по време на лагера в Австрия ЦСКА ще има контроли и с Карабах, и ВШГ Тирол.

Състав на ЦСКА: Димитър Евтимов, Мено Кох, Александър Бучков, Асен Дончев, Тибо Вийон, Джонатан Линдсет, Тобиас Хайнц, Георги Чорбаджийски, Марк-Емилио Папазов, Симеон Александров, Бисмарк Чарлс (като резерви влязоха Марин Орлинов, Илиан Антонов, Християн Петров, Станислав Шопов, Марселино Кареасо)