0

Ц СКА победи втородивизионния Септември София с 1:0 в контролна среща, играна на базата на „червените“ в Панчарево. Единственото попадение реализира Християн Петров в 57-ата минута.

Проверката бе последна и за двата тима преди подновяването на официалните срещи. Мачът бе и официално представяне за „армейците“ пред феновете преди старта на втория полусезон в Първа лига.

Футболистите на ЦСКА имаха превъзходство в двубоя и пропуснаха още възможности за гол. Новото попълнение Фернандо Каранга се завърна с повторен дебют с червения екип като титуляр. Станислав Шопов пропусна контролата със Септември, тъй като е с висока температура.

Именно Каранга прати топката във вратата на Септември в 22-ата минута, но след като я изби от ръцете на Димитър Шейтанов, заради което бе отсъдено нарушение срещу вратаря. Четири минути по-късно при нова атака за „червените“ и комбинация между Иван Турицов и Каранга, нападателят пак вкара топката в мрежата на противника, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 36-ата минута Шейтанов се намеси отлично, за да спаси вратата си след изстрел на Тобиас Хайнц, който получи от Матиас Фаетон. Малко преди това Улаус Скаршем също не успя да преодолее стража на Септември, а в самия край на първото полувреме и Фаетон пробва удар, но не се стигна до гол.

Футболистите на Септември застрашиха вратата на „червените“ в началото на второто полувреме и Димитър Евтимов трябваше да се намесва след изстрел на Виктор Очаи.

Фернандо Каранта напредна обещаващо в атака за ЦСКА в 55-ата минута, но бе спрян от защитата на Септември точно преди да отправи удар.

Християн Петров даде преднина на „червените“ в 57-ата минута. Той се разписа за 1:0, след като засече топката след центриране от ъглов удар на Хайнц за домакините. Играчите на Септември бяха близо до изравнителен гол в 72-ата минута, но навременна реакция на влезлия като резерва вратар Марин Орлинов запази резултата непроменен.

Данило Асприля атакува по десния фланг в 82-ата минута и центрира, топката стигна до Майкъл Естрада, който пропусна да увеличи преднината на ЦСКА.

В българската Първа лига за ЦСКА предстои домакинство на Ботев Враца на 18 февруари на Националния стадион „Васил Левски“, а Септември София ще приеме ЦСКА 1948 II на 19 февруари в мач от Втора лига.

Стартов състав на ЦСКА: Димитър Евтимов, Иван Турицов, Юрген Матай, Християн Петров, Тибо Вион, Амос Юга, Улаус Скаршем, Тобиас Хайнц, Джонатан Линдсет, Матиас Фаетон, Фернандо Каранга

Резерви: Густаво Бусато, Марин Орлинов, Енес Махмутович, Мено Кох, Браян Кордоба, Сейни Санянг, Емануел Шакич, Марселино Кареасо, Мартин Стойчев, Данило Асприля, Майкъл Естрада

Стартов състав на Септември София: Димитър Шейтанов, Мартин Стоянов, Асен Георгиев, Иван Арсов, Захари Атанасов, Йордан Йорданов, Виктор Очаи, Симеон Александров, Айкут Рамадан, Борислав Маринов, Мартин Тошев

Резерви: Ивайло Илиев, Михаил Полендаков, Георги Динков, Илиан Димитров, Кубрат Йонашчъ, Йоан Гаврилов, Николай Арахангелов, Митко Митков, Борислав Маринов, Ивайло Михайлов, Джорджо Димитров.