0

Ч ерно море победи Лудогорец с 1:0 и отново излезе на първото място във временното класиране на Първа лига.

От началото на първенството „моряците“ имат едно равенство и 5 успеха.

Шампионите от Разград остават с 9 точки след три победи и две загуби, но Лудогорец е и с мач по-малко. Загубата от Черно море показа нагледно, че нашите отбори издъхват лошо при 2 мача за седмица - "орлите" бяха в еуфория 3 дни по-рано при 5:1 над Астана в Лига Европа. От ръководството не пожелаха да отложат срещата във Варна, както стори Левски с Пирин.

Отборът на Илиян Илиев посече шампионите в 56-ата мин. Алекс Фернандес пусна пас към Цветомир Панов отляво, той нахлу в пеналта и с диагонален шут препарира вратаря Слуга: 1:0.

Пет минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Алекс Фернандес от Франциско Сон, но нарушение не беше отсъдено.
В 90+2 минута украинският защитник на гостите Игор Пластун получи червен картон след ВАР консултация на съдията заради нарушение срещу Матеус Машадо. Малко по-късно червен картон получи и Матиас Тисера от резервната скамейка на гостите.

Статистика от мача

Черно море – Лудогорец 1:0 (0:0)

Стадион „Тича“, 2500 зрители;

Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Александър Василев (71-ва мин. Едгар Пашеко), Виктор Попов, Васил Панайотов, Мазир Сула (89-ата мин. Арлинд Дакай), Пабло Гарсия, Алекс Фернандес (89-ата мин. Николай Златев), Атанас Илиев (53-ата мин. Матеус Машадо);

Лудогорец: Симон Слуга, Клод Гонсалвеш (68-ма мин. Иван Йорданов), Франсиско Сон, Франко Русо, Педро Нареси, Игор Пластун, Бернард Текпетей (71-ва мин. Кирил Десподов), Марсел Хайстер (46-ата мин. Аслак Фон Витри), Доминик Янков (63-ата мин. Спас Делев), Кайо Видал (63-ата мин. Рик Джонатан), Руан Круз;

Голмайстор: 1:0 Цветомир Панов (56-ата мин.);

Съдия – Радослав Гидженов;

Жълти картони: Атанас Илиев, Цветомир Панов, Виктор Попов, Иван Дюлгеров (Черно море); Марсел Хайстер, Кирил Десподов, Ивайло Петев (Лудогорец);

червени картони - Игор Пластун в 90+2 минута, Матиас Тиссера в 90+7 минута (Лудогорец).