0

В неофициално футболно "дерби на Рила" елитният Пирин от Благоевград записа победа в последната си контрола преди началото на сезона срещу Марек от Дупница, друг град, разположен в подножието на най-високата планина на Балканите.

"Орлетата" обърнаха 3:1 дупничани на стадион "Христо Ботев". За Пирин дебют записа Христо Попадийн, който бе привлечен по-рано днес.

Марек откри резултата, а Борис Тютюков вкара два гола за Пирин. В края дупничани си отбелязаха автогол.

В първия кръг от елита Пирин посреща Берое. Мачът е в петък, 14 юли от 18:45 часа.

Хебър Пазарджик би 1:0 Арда Кърджали в последната контрола на двата елитни отбора преди началото на новия сезон.
Единственото попадение падна в 50-ата минута, когато Георги Вълчев вкара от дузпа за Хебър.

Хебър ще бъде домакин на вицешампиона ЦСКА-София в неделя, 16 юли, от 21:00, когато ще изпробва и новото осветление на ст. „Георги Бенковски“ в Пазарджик.

Черно море спечели с 4:0 срещу Черноморец Балчик последната си контрола, играна на стадион "Тича". Домакините решиха изхода от мача още през първото полувреме, когато успяха да вкарат 3 гола чрез Атанас Илиев от дузпа, Матеус Машадо и Мазир Сула. През втората част Матеус Машадо вкара четвъртия гол за "моряците" и своя втори в мача, с което оформи крайния резултат.

Отборът на Ботев (Пловдив) победи втородивизионния Черноморец (Бургас) с минималното 1:0 в контролна среща, играна на стадион "Христо Ботев". Единственото попадение в мача реализира Димитър Тонев, който бе точен от дузпа в 24-ата минута.

В неделя Ботев (Пловдив) ще изиграе още една контролна среща срещу сръбския Раднички (Ниш). Двубоят е от 19:00 часа отново на стадион "Христо Ботев".

Локомотив София се наложи с 1:0 като домакин срещу втородивизионния Спортист Своге в последния си приятелски мач преди началото на сезона.
Попадение на Алан Диас след центриране от ъглов удар още във втората минута осигури успеха в полза на "червено-черните", които ще играят у дома срещу Ботев Враца в първия кръг от новата кампания на 17 юли.