0

"Левашко, детско, бива, но такава простотия!, побесня Димитър Димитров - Херо след шокиращата развръзка на двубоя с ЦСКА 1948. Спартак Вн поведе с 2:0, после и с 3:2, но в крайна сметка изпусна трите точки - 3:3.

"Нямам обяснение. При първият гол трябваше да пазим един човек - не го направихме. Вкарахме си автогол. Третият - е такава голяма простотия не съм виждал, откакто съм във футбола. Върхът на глупостта", каза той и пожела да се оттегли, за да не каза още по-страшни неща.

Двата тима бяха кротки до 58-ата минута.  Тогава Румен Руменов свали с глава към Луан, който със силен удар прониза Даниел Наумов за 1:0. В 70-ата домакините удвоиха. След удар на Ивайло Климентов топката стигна до Виктор Митев, който чукна към  Евандро, а той изпревари Елитон и на празна врата удвои аванса на домакините.

В 76-ата минута Георги Русев центрира от корнер към Елитон, който скочи най-високо и прати топката в мрежата на Дичевски за 2:1. Варненци претендираха за фаул срещу Бен Карамоко, но такъв не бе отсъден. Карамоко обаче бе заменен принудително.

Пет минути по-късно ЦСКА 1948 стигна до изравни. Георги Русев центрира отляво, Роберто Хименес засече в собствената си мрежа без да даде шанс за реакция на Иван Дичевски.В добавеното време на срещата Евандро получи успореден пас на голлинията от Лирой Микелс и взриви трибуните - 3:2. Но последната дума бе за гостите. След балонно центриране Елитон свали към Георги Русев, който не показа милост.

"Луд мач. Доволен съм и това как реагирахме", коментари пък Тодор Янчев.