0

С партак се превръща в истинска машина под ръководството на Димитър Димитров - Херо. Вчера "соколите" удариха с 2:0 Малишева от Косово. Новото попълнение на варненци Лерой Микелс откри в 12-ата мнута. Малко след началото на втората част другият нов в редиците на Спартак, Андриан Димитров удвои в 51-ата.

Двубоят започна равностойно, но тогава Лерой Микелс излезе на добра стрелкова позиция и от границата на наказателното поле простреля вратата на Малашева за 1:0. В 22-ата минута Сабала стреля опасно, но  Фигейредо,  улови без проблем.

Косоварите натиснаха, но Фигейредо ги отказа с изявите си. През втората част в игра влязоха всички останали играчи на Спартак, с които разполага Димититър Димитров – Херо. 90 минути отчетоха само Александър Белоусов и Нейтън Олдър. А резервата Андриан Димитров се разпис в полза на „соколите” в 51-та минута.

В 81-та минути съперникът  поиска дузпа, но реферът даде свободен удар. В тази ситуация отново защитата на Спартак се намеси и до по-сериозно положение пред вратата на влезлият в игра Дичевски не се стигна.

Това бе четвъртата контрола за тима, воден от Димитър Димитров – Херо от началото на зимната подготовка и втора в Анталия. Преди това “соколите” победиха с 2:1 Локомотив ГО , 4:1 Добруджа в България, както и 1:1 с Черноморец Одеса.

Следва проверка с украинския „Минай в събота.

Спартак Варна: 31. Кристиано Фигейредо, 14. Ивей Ромееш, 17. Александър Белоусов, 20. Нейтън Холдър, 25. Пламен Димов, 66. Александър Цветков, 51. Иван Йорданов, 22. Роберто Хименес, 23. Жуао Mарио,13. Лерой Микелс, 47. Родни Антуи

Резерви: 21.Иван Дичевски, 1. Стефан Петков, 3. Бен Карамоко, 19. Никола Борисов, 11. Виктор Митев, 8. Ивайло Климентов, 30. Божидар Васев, 28. Андриан Димитров, 27. Денис Баланюк, 77. Румен Руменов