0

Б отев Пловдив постигна първа победа за сезона след успех с 2:1 при гостуването на Етър в мач от седмия кръг на Първа лига.

Капитанът Ивелин Попов и Антоан Бароан реализираха головете за гостите, а резервата Николай Янков изравни за великотърновци.

Гостите от Пловдив бяха по-активният отбор през първата част и изпуснаха да поведат до почивката. Още в 6-а минута Мартин Секулич отне топката и подаде на Самюел Акере, който не успя да намери целта.

В 14-ата минута Реда Рабей прати топката в мрежата на Етър, но попадението бе отменено заради засада.

Най-чистата ситуация за гол през първата част изпусна Секулич, който секунди преди почивката получи пас от Акере, но ударът му бе спасен от вратаря Величков.

Етър започна доста по-офанзивно след почивката и можеше да стигне до попадение веднага след подновяването на играта, но Букхолда уцели греда с глава, а при добавката Мартин Тошев не намери рамката на вратата.

В 66-ата минута Ботев Пловдив поведе с гол на капитана Ивелин Попов. Рабей  върна към Попето в пеналта, опитният футболист влезе навътре и с точен шут прати топката в мрежата.

Радостта за "канарчетата" не продължи дълго, тъй като шест минути по-късно Етър изравни. Току-що влезлият в игра Николай Янков засече топката в мрежата след центриране на Кольо Станев от дясно.

Ботев стигна до трите точки минута преди края с гол на появилия се като резерва Антоан Бароан, който заби с прецизен удар в долния ляв ъгъл.

Ситуацията бе прегледана с ВАР заради съмнение за игра с ръка на играч на Ботев в хода на атаката, но главният рефер Станислав Тодоров прецени, че голът е редовен.

Етър - Ботев Пловдив - 1:2 (0:0)

Ст. "Ивайло", Велико Търново

Етър: Мартин Величков, Валери Христов, Владислав Найденов (72-Ивайло Димитров), Кольо Станев, Пламен Димов, Крум Стоянов, Шахредин Букхолда (72-Николай Янков), Георги Ангелов, Янко Ангелов, Мартин Моран, Мартин Тошев

Ботев Пловдив: Хидайет Ханкич, Йонас Там, Роберто Пунчец, Мартин Секулич (69-Антоан Бароан), Джаспър Ван Хертъм (86-Николай Минков), Реда Рабей,  Константинос Балоянис, Самюел Акере, Янис Карабельов (59-Джеймс Ето'о) Ивелин Попов, Антонио Перера

голмайстори: 0:1 Ивелин Попов 66, 1:1 Николай Янков 73, 1:2 Антоан Бароан 89

главен съдия: Станислав Тодоров