0

Л евски записа нова издънка в Първа лига. „Сините“ се измъчиха на „Герена“ срещу срещу Ботев (Вр) и завършиха 0:0.
Най-добри в мача бяха двамата вратари – Николай Михайлов и Красимир Костов, които хванаха по една дузпа. Домакините пък дадоха и жертва. Малко преди края на първото полувреме Георги Миланов беше изнесен на носилка. Предполага се, че става въпрос за сериозна травма. Заради контузия пък не игра Драган Михайлович, чието място в титулярния състав зае Патрик-Габриел Галчев.

Георги Миланов бе изнесен на носилка.

lap.bg

Развой

Мачът започна с проблеми за Левски, след като още в началните минути Бобан Бабунски отправи опасен удар. Михайлов обаче го отрази. В 7-ата минута отново вратарят спаси „сините“. Тогава Иван Горанов направи дузпа, зад топката застана Бабунски, но капитанът на Левски показа отличен рефлекс и опази мрежата си суха. Това е трета дузпа, която той хваща за „сините“ в първенството. Баща му Борислав Михайлов не е спасявал нито една, а дядо му Бисер има 5.

През второто полувреме домакините опитаха натиск, който не доведе до резултат. Удари опитаха Андриан Краев, Марин Петков и Борислав Цонев. В 70-ата минута и вратарят на Ботев Враца Красимир Костов спаси дузпа, бита от Борислав Цонев. В добавеното време на мача стражът на врачани отново спаси своите с решителни намеси при два поредни удара на „сините“.

Левски и Ботев Враца не се победиха в драма с дузпи на "Герена"