0

Л удогорец надви с 1:0 Берое като гост в мач от 6-ия кръг на efbet Лига. Така "орлите" записаха четвърта поредна победа в шампионата, като два от мачовете им до момента бяха отложени заради ангажименти в евротурнирите.

Единственото попадение в мача вкара Тодор Неделев от дузпа в 65-ата минута на срещата. Разградчани доминираха и създадоха повечето положения, а Якуб Пьотровски дори нацели гредата. Заралии също бяха спрени от страничния стълб, но дълбоко в продължението.

Тимът на Захари Сираков е с 12 точки - пълен актив след 4 мача, като за българския шампион предстои мач-реванш срещу Петрокуб в Лига Европа. След това "орлите" ще посрещнат вицешампиона от миналия сезон - Черно море.

Берое пък има 10 точки след 6 двубоя и засега заема шестото място в класирането. За заралии предстои гостуване на Хебър в следващия кръг.