0

Л евски и Лудогорец завършиха 0:0 в последния мач от 21-вия кръг на Първа лига. Това бе 11-и пореден мач за "сините" без победа в първенството, което е антирекорд за тима. Шампионите пък останаха вече на 3 точки зад лидера ЦСКА-София. Първият мач между двата тима в Разград също завърши 0:0.

В състава на Левски се завърнаха Андриан Краев и Цунами, а възстановеният Жереми Петрис бе титуляр за "сините" за първи път през кампанията. В състава на Лудогорец отсъстваха контузените Бърнард Текпетей и Аслак фон Витри, а Спас Делев започна от първата минута.

Левски започна по-напористо мача и установи натиск. Стигна се до серия от корнери, като при един от тях Сонко Сундберг успя да нанасе точен удар с глава, но той бе лек и попадна в ръцете на вратаря Серджио Падт.

Лудогорец отговори с остър ъглов удар на Кирил Десподов, който бе париран от вратаря Пламен Андреев.

Малко по-късно домакините сбъркаха при изнасянето на топката, но при бързата контраатака на Лудогорец топката стигна до Нонато, който я спря неумело и тя му бе избита. Последва силен удар на Андриан Краев за Левски, който премина над напречната греда.

В тези минути Левски наложи жестока преса, което пречеше на Лудогорец да изнася топка и създаваше напрежение в половината на гостите.

В 36-ата минута "сините" направиха много хубава атака отдясно чрез двойно подаване между Рикардиньо и Роналдо, но пасът на последния дойде малко зад Уелтън в наказателното поле, а Пердо Нареси от "орлите" попречи на Рикардиньо да завърши от удобна позиция с шут във вратата.

В 41-вата минута при бърза контраатака Игор Тиаго с едно подаване изведе Десподов отдясно, но футболист щ1 на България стреля покрай десния стълб на Пламен Андреев.

Най-чистото положение през първото полувреме бе за шампионите. По последната минута Игор Тиаго получи топката от Десподов и стреля отблизо с левия крак покрай десния стълб.

Втората част започна с атаки и към двете врати. Първо Десподов се озова зад защитата, но прехвърли вратата. Веднага след това Ивелин Попов стреля от границата на наказателното поле и след рикошет в крак на защитник на Лудогорец топката излезе в корнер.

Към края на мача се появиха на терените новите попълнения и на двата отбора - Рай Насименто за Лудогорец и Джавад Ел Джемили за "сините".

В 76-ата минута Уелтън центрира и резервата на домакините Илиян Стефанов стреля с глава, но защитник на гостите изби топката.

Две минути преди края на редовното време Гонсалвеш от гостите опита акробатичен удар, но Андреев хвана топката.

В последните минути Лудогорец упражни натиск, но най-чистото положение бе пред Левски, като Цунами стреля, а Марин Петков не успя да засече отблизо.

Левски - Лудогорец - (0:0)

Стадион "Георги Аспарухов - Виваком Арена"

Левски (4-2-3-1): Пламен Андреев - Жереми Петрис, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами - Андриан Краев, Филип Кръстев - Роналдо (73 - Асен Чандъров), Ивелин Попов (73 - Джавад Ел Джемили), Уелтън (85 - Марин Петков)- Рикардиньо (64 - Илиян Стефанов)

Треньор Анте Шимунджа

Лудогорец (4-2-3-1): Серджио Падт - Пипа, Франко Русо, Оливие Вердон, Антон Недялков - Якуб Пьотровски (60 - Мануел Кафумана-Шоу), Педро Нареси (71 - Домоник Янков)- Кирил Десподов, Нонато (71 - Клод Гонсалвеш), Спас Делев (71 - Рай Насименто)- Игор Тиаго
Треньор Станимир Стоилов

Съдия - Георги Кабаков

Асистенти - Мартин Маргаритов, Дениз Соколов

Жълти картони - Ивелин Попов, Цунами,
Жереми Петрис (Левски), Педро Нареси, Франко Русо, Мануел Кафумана-Шоу, Клод Гонсалвеш, Доминик Янков (Лудогорец)

Първенство на България по футбол, мачове от 21-ия кръг:

Левски - Лудогорец - 0:0

от понеделник:
Пирин - Черно море            - 0:1 (0:1)

голмайстори: 1:0 Жоао Марио 23, 2:0 Иван Йорданов 60, 2:1 Браян Переа 66

Локомотив Пловдив - Локомотив София - 1:0 (0:0)

15 гола: Ивайло Чочев (ЦСКА 1948)

10 гола: Антоан Бароан (Ботев Пловдив), Матиас Тисера (Лудогорец), Дюкенс Назон (ЦСКА-София)

9 гола: Абубакар Тунгара (Арда Кж и Берое)

8 гола: Брайън Морено (ЦСКА-София) и Бърнард Текпетей (Лудогорец)

7 гола: Маурисио Гарсес (ЦСКА-София), Елвис Ману (Ботев Пловдив), Димитър Митков (Локомотив София), Брайън Переа (Ботев Враца)

6 гола: Бирсент Карагарен (ЦСКА 1948 и Локомотив Пловдив), Кирил Десподов (Лудогорец)

5 гола: Ласана Ндиайе (Арда Кж), Преслав Боруков (2 Арда Кж, 3 Локомотив Пловдив), Каули Оливейра (Лудогорец), Атанас Кабов (Септември), Филип Кръстев (Левски София)