0

Л евски победи с минималното 1:0 Локомотив София в двубой от 25-ия кръг на Първа лига, който през по-голямата си част се игра под проливен дъжд.

Единственото попадение за "сините" отбеляза Филип Кръстев, който бе точен в добавеното време на първата част.

Двубоят бе с по-различен заряд заради очакваното след него решение на Станимир Стоилов дали ще продължи да води Левски, което доведе до няколко транспаранта от сектор "Б", скандирания на името му, но и освирквания, насочени към Наско Сираков.

Като цяло „сините“ бяха по-добрият отбор на терена и успехът изглежда закономерен на фона на представянето на двата тима. Домакините пропуснаха още няколко изгодни положения, с които можеха да стигнат и до по-изразителен резултат, докато столичните „железничари“ не направиха нищо запомнящо се, за да заслужат поне точката. Едва в самия край гостите потърсиха изравняването, но попадение на Карлос Франса беше отменено правилно заради засада.

Така Левски събира актив от 44 точки и измести Локомотив Пловдив от четвъртото място. Локомотив София остава девети с 34.

Какво се случи преди мача:

Наско Сираков с жест към Станимир Стоилов преди мача с Локо София

300 на „Герена“ за последен призив към Мъри

Всичко около ситуацията на "Герена" четете в утрешния брой на вестник "Мач Телеграф"