0

Л евски за втори път през седмицата удари Рига ФК. Този път с 2:0. В ролята на палач на латвийците пък отново влезе Рикардиньо. Нападателят вкара и двете попадения за победата. Той се разписа два пъти срещу латвийците и в предишната среща, спечелена с 3:2.

Днес "сините" доминираха над съперника си от първата до последната минута. В 38-ата Илиян Стефанов бе изведен в наказателното поле на съперника и стреля по диагонал. Вратарят само успя да отклони топката, но Рикардиньо стигна първи до нея и я прати в мрежата.

В 59-ата  Филип Кръстев изпълни фаул пред наказателното поле. Вратарят на Рига се намеси нескопосано. Той изпусна топката. Рикардиньо дебнеше и се възползва - 2:0. Втората част се игра в доста интересни условия в Дубай - проливен дъжд.

Левски: 13. Николай Михайлов (Пламен Андреев 46') – 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Вендерсон Цунами – 20. Асен Чандъров, 30. Филип Кръстев, 14. Илиян Стефанов – 18. Роналдо, 17. Уелтън, 9. Рикардиньо - Ивелин Попов, Марин Петков, Андриан Краев, Асен Митков, Антоан Стоянов