0

Л евски постигна минимална победа с 1:0 срещу втородивизионния Спортист Своге  в контролна среща на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“.

Завърналият се след 565 дни отсъствие заради контузия Билал Бари , който поведе атаката на „сините“ и записа цял мач, отбеляза единственото попадение в 39-ата минута. Двубоят се игра в две полувремена по 35 минути.

Домакините стартираха силно и още преди да са изтекли и 60 секунди от двубоя имаха добра възможност да открият резултата.

Фабио Лима получи на десния фланг, след което напредна и намери Евертон Бала в наказателното поле. Новият нападател на "сините" опита нисък удар по диагонала, който обаче премина покрай дясната греда на Иван Гошев.

Още в петата минута обаче старши треньорът на "сините" Николай Костов трябваше да прави принудителна смяна, след като Фабио Лима изпита получи физически проблем, най-вероятно разтежение.

Бразилецът беше изкаран от терена и директно се отправи към съблекалнята, а на негово място се появи Джавад Ел Джемили.

В следващите минути Левски продължи да атакува, но стигна само до няколко по-остри центрирания в наказателното поле и два блокирани удара.

Гостите от Своге обаче създадоха най-чистия шанс за гол в 22-ата минута, но не успяха да открият резултата. Тогава Ариф Федаров беше изведен отлично зад защитата на "сините", след което напредна и остана очи в очи с капитана Николай Михайлов, който направи чудесно спасяване и отрази удара на противника с крак.

Четири минути по-късно Левски прати топката във вратата на Спортист, но попадението не беше зачетено.

Тогава Билал Бари взе топката отляво, влезе навътре и след това комбинира с Джавад Ел Джемили, който си нагласи кълбото на левия крак и изстреля истински снаряд, който попадна в горния десен ъгъл на Гошев.

Секунди преди това обаче прозвуча сигналът на главния рефер Димитър Димитров за нарушение срещу Бари и голът не бе зачетен. Минута след това Евертон Бала шутира от свободния удар, но над вратата.

Левски постигна минимална победа с 1:0 срещу втородивизионния Спортист Своге  в контролна среща на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“. Завърналият се след 565 дни отсъствие заради контузия Билал Бари , който поведе атаката на „сините“ и записа цял мач, отбеляза единственото попадение в 39-ата минута. Двубоят се игра в две полувремена по 35 минути.

Левски приема Славия в най-старото столично дерби в мач от 26-ия кръг на efbet Лига следващия петък, докато Спортист Своге ще продължи битката си за оцеляване във Втора лига с домакинство на последния Черноморец Балчик.

Домакините стартираха силно и още преди да са изтекли и 60 секунди от двубоя имаха добра възможност да открият резултата. Фабио Лима получи на десния фланг, след което напредна и намери Евертон Бала в наказателното поле. Новият нападател на "сините" опита нисък удар по диагонала, който обаче премина покрай дясната греда на Иван Гошев.

Още в петата минута обаче старши треньорът на "сините" Николай Костов трябваше да прави принудителна смяна, след като Фабио Лима изпита получи физически проблем, най-вероятно разтежение. Бразилецът беше изкаран от терена и директно се отправи към съблекалнята, а на негово място се появи Джавад Ел Джемили.

Четири минути по-късно Левски прати топката във вратата на Спортист, но попадението не беше зачетено. Тогава Билал Бари взе топката отляво, влезе навътре и след това комбинира с Джавад Ел Джемили, който си нагласи кълбото на левия крак и изстреля истински снаряд, който попадна в горния десен ъгъл на Гошев. Секунди преди това обаче прозвуча сигналът на главния рефер Димитър Димитров за нарушение срещу Бари и голът не бе зачетен. Минута след това Евертон Бала шутира от свободния удар, но над вратата.

В 36-ата минута, първата от краткото добавено време, при дълго извеждащо подаване за Билал Бари защитник на „шоколадите“ не успя да изчисти и подари топката на Ел Джемили, който остана очи в очи с вратаря Гошев, но стреля право в тялото му.

Билал Бари се завърна с гол за "сините"

Startphoto.bg

На почивката Виктор Любенов замени Келиан ван дер Каап, докато Патрик Мислович се появи на мястото на Карлос Охене, а Джавад Ел Джемили отстъпи мястото си на Рикардиньо. Капитанът Николай Михайлов пък бе заменен от Иван Андонов.

Две минути след началото на втората част Левски беше близо до откриването на резултата. Хоакин Фернандес отне топката в половината на Спортист и реши да стреля от сериозна дистанция, като го направи много силно и точно, но резервният страж на гостите Ивайло Василев успя да избие с върха на пръстите си в корнер.

След изпълнението на ъгловия удар обаче Левски този път поведе в резултата. Патрик Мислович центрира на първа греда, където Билал Бари изпревари Павлин Чиликов и с глава прониза вратата на гостите за 1:0.

В 49-ата минута Спортист организира добро нападение, Калоян Стефанов получи топката на левия фланг и нанесе точен удар, но много неточен и право в ръцете на Иван Андонов.

Шест минути по-късно "шоколадите" изпуснаха страхотен шанс да изравнят резултата, след като Калоян Стефанов беше изведен на скорост по десния фланг, след което влезе в наказателното поле сам срещу Иван Андонов, но ударът по трева на футболиста в бяло премина на сантиметри покраю дясната греда на "сините" в аут.

Секунди след това на терена се завърна Джавал Ел Джевили, който замени Евертон Бала. Малко по-късно това стори и Карлос Охене.

Точно след изтичането на час игра гостите изпуснаха нова възможност за попадение. Тогава Антон Иванов бе изведен сам срещу вратаря Андонов, но стреля покрай десния страничен стълб. Минута след това „шоколадите“ отново бяха пред вратата на „сините“, когато Мартин Кръстев влезе отляво в наказателното поле и стреля ниско по диагонала, но покрай левия страничен стълб в аут.

До края на двубоя Левски не допусна нови опасности пред вратата си, а в същото време и не успя да увеличи аванса, но се поздрави с успеха.

Стартови състави на двата отбора:

ЛЕВСКИ: (4-3-3): 13. Николай Михайлов (к) – 77. Дейвид Михалев, 5. Келиан ван дер Каап, 24. Хоакин Фернандес, 6. Вандерсон Цунами – 8. Карлос Охене, 20. Асен Чандъров, 97. Асими Фадига – 7. Фабио Лима, 19. Билал Бари ⚽, 17. Евертон Бала

Резерви: 99. Иван Андонов (вр) 4. Виктор Любенов, 9. Рикардиньо, 11. Джавад Ел Джемили, 23. Патрик Мислович

Старши треньор: Николай Костов

СПОРТИСТ СВОГЕ: (4-3-3): 1. Иван Гошев – 22. Павлин Чиликов, 21. Александър Бастунов, 3. Симеон Чатов, 5. Дилян Георгиев – 4. Нейтън Олдър ж.к., 10. Владимир Семерджиев (к), 16. Антон Иванов – 7. Ариф Федаров, 13. Радослав Живков, 23. Джонатан Нсоде

Резерви: 33. Ивайло Василев (вр) 8. Христо Иванов, 11. Калоян Стефанов, 17. Мартин Кръстев, 18. Михаил Михов, 19. Кристиян Бешев, 20. Георги Маджаров, 88. Лионел Самба

Старши треньор: Георги Чиликов