0

Ц СКА 1948 победи с минималното 1:0 у дома Ботев Пловдив в предпоследния мач от 13-ия кръг от Първа лига, а скъпоценният гол пак вкара капитанът и голмайстор Ивайло Чочев. Пак той спаси отбора от загуба в предишния мач - срещу Ботев, но във Враца, където закова 2 гола, победният в 92-ата мин.

В Бистрица течеше 86-ата мин., когато Русев центрира от фаул вдясно, а Чочев елегантно се изплъзна от опеката и с глава прати топката в десния ъгъл на вратата, пазена от Даниел Кайзер. Само 2 мин. По-рано отново той бе на косъм от попадение – отново след фаул на Русев (този път отляво), но ударът му с глава мина на сантиметри край десния стълб на вратата на игралите в синьо гости.

Ивайло Чочев носи победата на ЦСКА 1948 накрая във втори мач поред (ГАЛЕРИЯ)
ЦСКА 1948 Ботев Пловдив ЦСКА 1948 Ботев Пловдив ЦСКА 1948 Ботев Пловдив
76

Още в петата минута Ерденис Гурища центрира и Ивайло Чочев стреля с глава, но удари дясната греда на вратата.

Малко повече от четвърт час по-късно Антонио Вутов се пребори с Антонио Перера и шутира от над 20 метра по земя, но топката излезе в аут.

Пловдивчани опитаха да отговорят с шут на Антоан Бароан, но националът Даниел Наумов се намеси решително.

Постепенно Ботев изнесе играта в предни позиции и в 35-ата минута кълбото достигна до Фаустас Степонавичус, но той стреля неточно.

В добавеното време на първата част Бирсент Карагарен центрира към Чочев, който отправи неточен удар към вратата на гостите.

Веднага след почивката домакините опитаха да наложат натиск и в 55-ата минута Ивайло Чочев с левия крак засече центриране на Симеон Петров, но ритна над вратата.

Малко по-малко от четвърт час преди края на редовното време резервата Видар Кяртансон се измъкна и изпрати топката във вратата на Ботев, но попадението не беше зачетено заради засада.

ЦСКА 1948 заема шесто място в класирането, докато Ботев Пловдив е на 12-то място, след като допусна трето поражение в последните си четири двубоя.

Първа лига, 13-ти кръг, неделя:

ЦСКА 1948 – Ботев Пловдив 1:0 (0:0)

Ст. „Витоша“, Бистрица

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Емил Ценов (80-Парвиз Умабраев), Ерденис Гурища, Педриньо (79-Радослав Кирилов), Ивайло Чочев, Симеон Петров, Симеон Василев, Антонио Вутов (69-Стоян Стоичков), Бирсент Карагарен (69-Видар Кяртансон), Георги Русев (90-Емил Виячки), Елитон

Ботев Пловдив: Даниел Кайзер, Йонас Тамм, Константинос Балоянис, Фаустас Степонавичус (46-Янис Карабельов), Джеймс Ето'о (89-Рой Херман), Самюел Акере (73-Емануел Уме), Антоан Конте, Антонио Перера (89-Мартин Секулич), Точукву Ннади (73-Лъчезар Балтанов), Реда Рабей, Антоан Бароан

голмайстор 1:0 Ивайло Чочев 86

жълти картони: Антонио Вутов (ЦСКА 1948), Антонио Перера, Янис Карабельов, Константинос Балоянис (Ботев)

главен съдия: Михаел Павлов

Етър (Велико Търново) - Хебър (Пазарджик)  2:5 (2:2)
голмайстори: 0:1 Георги Николов 4, 1:1 Ивайло Димитров 12, 2:1 Шахредин Букхолда 34,
2:2 Георги Николов 45, 2:3 Николас Пенев 49, 2:4 Ангел Бастунов 53, 2:5 Роберт Мазан 71

червен картон: Георги Николов (Хебър, 78 минута)

по-късно днес:
Лудогорец - Пирин (Благоевград)

от събота:
ЦСКА-София - Левски             1:1 (0:1)
голмайстори: 0:1 Роналдо дос Сантос 43, 1:1 Джонатан Линдсет 49

Славия - Арда (Кърджали)          1:0 (1:0)
голмайстор: Тони Тасев 45
червен картон: Станислав Иванов (Арда) 78

Черно море - Локомотив (Пловдив)  2:2 (1:2)
голмайстори: 1:0 Даниел Димов 39, 1:2 Евандро 45+1, 45+3, 2:2 Живко Атанасов 90+5
червени картони: Хорхе Сегура (Локомотив) 75, Евандро (Локомотив) 81