0

С лавия победи с 2:0 като гост ЦСКА 1948 в мач от 33-ия кръг от Първа лига на 900 м надморска височина в Бистрица за втори успех в последните си три мача.

„Червените“ втори пореден мач не могат да се разпишат в Първа лига (след 0:0 с Ботев в Пловдив), като в последните си 9 кръга (1 победа, 5 хикса и 3 загуби) имат само 4 отбелязани гола, като в 6 домакинства са реализирали 3: 1 срещу Арда и 2 с Локо София.

Славистите можеха да си тръгнат от високото стадионче до спирката на рейсове 69, 70, 98 и 314, с още по-голяма разлика.

В 20-ата мин. 20-годишният Теодор Иванов събори в наказателното поле Владимир Николов, но Тони Тасев изпълни слабо дузпата и вратарят на домакините Петър Маринов изби.

Две минути след това Денислав Александров стреля неточно към вратата на "червените", а след близо половин час игра неговият съотборник Иван Минчев шутира покрай гредата.

В 34-ата минута Росен Божинов допусна грешка при изнасянето на топката и фаулира Владимир Николов.

19-годишният Божинов, един от двамата тийнейджъри в стартовия състав на Вальо Илиев, получи директен червен картон, а при последвалия фаул Минчев изпълни прецизно, но стражът Маринов се справи с опасността.

Три минути преди края на първата част Венцислав Керчев центрира и бившето крило на „червените“ Денислав Александров засече топката и откри: 1:0 за Славия.

Вторият си гол „белите“ вкараха след почивката – Томбак центрира в пеналта, Тони Тасев стреля, вратарят отби, но право към Тасев, който го наказа за 2:0.

Последваха пропуски на Тасев и на резервата Мартин Сораков, чийто удар се отби в страничната греда на вратата на домакините в 80-ата минута.