К раят на този противоречив сезон за ЦСКА е близо. След много мъки в хода му се блести светлина в тунела. Светлина, която приповдига настроението на Сектор Г не с характерните обещания и празни мечти, а с реалност. От една страна новият стадион "Българска армия" се изгражда с впечатляващи темпове, което всъщност е най-важното на този етап. От друга - ЦСКА започва да играе и истински футбол. Онзи ден срещу Ботев Пловдив момчетата на Александър Томаш изнесоха лекция на съперника си, а победата с 3:0 дори можеше да е и по-изразителна. Отделно отборът се класира и на финал за Купата на България, което накара феновете да купуват билети със страшна сила.
И като ударим
чертата - добър футбол,
битка за трофей,
пълни трибуни...
Ето това е истинският ЦСКА! Малко по-малко ДНК-то на великия "червен" клуб се завръща за ужас на съперниците. Дори и след три поредни победи за първи път от началото на сезона и суха мрежа в тях - 1:0 над Спартак във Варна, 3:0 над Берое в Стара Загора и сега това 3:0 над Ботев Пловдив, позицията на Александър Томаш е под обстрел. Така сигурно ще бъде дори ако ЦСКА вземе Купата. Да, при победа над Лудогорец на финала, Томаш ще получи някакъв картбланш за действие, но пак ще бъде погнат при първата издънка на тима след това.
Това е така, защото настоящият наставник на "червените" натрупа много негативи сред феновете и заради изявите на отбора, и заради някой негови изказвания. Ако беше някой чужденец, със сигурност привържениците щяха да са по-благосклонни към него. Истината е, че Александър Томаш до голяма степен успя да свърши работата, за която беше назначен, въпреки че в един момент не се виждаше как това ще се случи. В последно време се вижда, че Томаш успя да изгради свой стил при "червените", който е изразено атакуващ и доминиращ. Такъв, какъвто трябва да бъде стилът на "червените". Нито един от предходните десетина специалисти, водили тима с различен успех, не успя да постигне това. Най-малкото заради този закъснял прогрес, Томаш заслужава да получи шанс да стартира и следващия сезон с ЦСКА, независимо какво се случи на финала.
Ръководството на "червените", което към днешна дата вероятно избира новите попълнения на тима, трябва първо да направи вътрешни "трансфери". Двама от ключовите играчи на тима - Марселино Кареасо и Станислав Шопов, са с изтичащи договори, които задължително трябва да бъдат продължени. Това трябва да е основната задача на шефовете до края на сезона. Двамата са твърде важни за ЦСКА, за да бъдат изпуснати.
ГЕНАДИ СЕМОВ