0

Е тър Велико Търново пропусна да оглави еднолично класирането във Втора лига, след като претърпя втора поредна домакинска загуба. След като при предишния си домакински мач отстъпи на Монтана, днес виолетовият отбор падна с 1:2 от Струмска слава (Радомир).

Така три отбора с по 59 точки оглавиха класирането, но Спартак (Варна) е на върха с най-добри директни показатели.

Във Велико Търново Струмска слава поведе чрез Милош Попович в 52-ата мин., но след 20 мин. Дани Младенов изравни 1:1. Пак Попович вкара за гостите гол в 79-ата мин., той се оказа победен.

Важен успех постигна Хебър (Пазарджик), който в последните минути прекърши 2:0 съседите от пловдивската Марица с голове на Ивайло Михайлов (89) и Тодор Чаворски (90+3). Хебър, който изостава на 4 т. От челната тройка, е четвърти и евентуално може да участва на бараж.

Важна победа за оцеляването си направи вторият отбор на ЦСКА 1948, който отвя с 4:1 като гост Септември Симитли с голове на Георги Ангелов, Дуде Н’Донгала, Личев и на 19-годишния Стоян Стоичков.

Втора лига, 32-и кръг: Янтра Габрово – Спартак Варна 1:1, Марек Дупница – Спортист Своге 2:4, Етър – Струмска слава Радомир 1:2, Септември Симитли – ЦСКА 1948 II 1:4, Хебър Пазарджик – Марица Пловдив 2:0, Левски Лом – Добруджа 0:3 (служебно);

в петък: Миньор Перник – Септември София 0:3.

в неделя, 17:00 ч: Ботев Пловдив II – Монтана; в понеделник, 17:00 ч: Лудогорец II - Литекс II.

В класирането с по 59 точки водят Спартак Варна, Етър и Септември София, който има мач повече. Следват Хебър с 55, Монтана, Миньор Перник и Струмска слава с по 51, Лудогорец II има 49, Марица 46, Спортист Своге с 42, ЦСКА 1948 II с 37 и др.