0

Е тър (Велико Търново) и Берое (Стара Загора) не се победиха и завършиха наравно 2:2 в мач от петия кръг на efbet Лига. По този начин „болярите“ спечелиха първа точка в актива си след завръщането си в елита.

Заралии излязоха напред в резултата в 25-ата минута, когато Густаво Каскардо центрира за Франческо Селесте, а той с глава прониза Мартин Величков. Също с глава Мартин Тошев изравни в 42-рата минута след асистенция на Крум Стоянов. Етър обърна с кинжален удар на Шахредин Букхолда от дъгата в 59-ата минута. Берое изравни в 77-ата минута, след като Франко Рамос свали с глава и Лусиано Скуадроне засече в мрежата.

С първата спечелена точка Етър се изкачи на предпоследното 15-о място, изпреварвайки Пирин. Берое е на трето място с 10 точки. В следващия кръг „болярите“ имат тежко гостуване на ЦСКА 1948, докато заралии приемат Славия.