0

Р езервата Матиас Фаетон бе в основата на обрата за ЦСКА над Пирин и победата с 2:1. Той отбеляза първия гол за „червените“ в Благоевград в 79-ата минута, с който гостите изравниха за 1:1. Само минута по-късно отново Фаетон направи асистенция за гола на Джонатан Линдсет, с който ЦСКА постигна пълен обрат.

Пирин бе открил резултата с гол на Иван Тасев в продължението на първата част, а в края на мача домакините останаха с човек по-малко, след като Абу получи втори жълт картон за нарушение срещу Петров и напусна терена.

С осмата си победата от началото на сезона ЦСКА скъси разликата от лидерите в българското първенство. „Червените“ са с две точки зад първенеца Локомотив Пловдив и една зад втория в подреждането Черно море Варна.

Пирин е на 13-а позиция преди останалите мачове от 14-ия кръг на efbet Лига.