0

Ч ерноморец 1919 (Бургас) се върна в професионалния футбол след осемгодишно отсъствие с домакинско поражение с 0:2 от друг новак във Втора лига Марек (Дупница). И двата гола в срещата  от 1-ия кръг на Втора лига паднаха преди почивката, като най-напред Христо Каймакански откри резултата в 28-ата минута, а в 45+2 Даниел Гогов удвои.

"Акулите" завършиха на 2-о място в Югоизточната Трета лига и влязоха едно ниво нагоре след покана от страна на футболната ни централа заради отказа на Несебър да се състезава. Дупничани пък спечелиха без проблеми Югозападната Трета лига и след една година изгнание при аматьорите се върнаха във второто ниво.

Черноморец (Бургас) изпадна от Втора лига през 2015-а година, а във времето до това лято тимът се мъчеше в аматьорския футбол, стигна дори до петото ниво. Това беше и най-дългият период в цялата история на 103-годишния бургаски клуб извън професионалния футбол, пише БТА.