0

Ц СКА 1948 бе на 9 минути от нова домакинска победа над шампиона Лудогорец на стадиона в Бистрица, но с гол на Текпетей „орлите“ измъкнаха равен 2:2 в третия кръг от Първа лига. Това бяха първите загубени точки за Лудогорец в първенството и първите получени голове във вратата от началото на новия сезон.

На стадиона с най-висока надморска височина в елита (900 м) ЦСКА 1948 и Лудогорец направиха един от най-интересните мачове от началото на сезона.  Попаденията реализираха Ивайло Чочев и Георги Русев за домакините и Каули Оливейра и Бърнард Текпетей за Лудогорец.

Гостите започнаха по-активно мача и създадоха доста положения пред вратата на домакините. Удари на Спас Делев на два пъти и Алекс Сантана бяха спасени от вратаря на "червените" Даниел Наумов.

И докато „червените“ чакаха да чуят последния съдийски сигнал на първото полувреме, който и след 2-минутно добавено време така и не прозвуча, гостите наказаха отпускането с гол на Каули Оливейра точно преди почивката.

В началото на второто полувреме играта се изравни, а  малко по-късно играчите на ЦСКА 1948 направиха обрат с два бързи гола в рамките на три минути. В 72-ата минута Александър Колев стреля мощно от пряк свободен удар, Симон Слуга изби, и след като Ангел Русев уцели десния дирек от упор, но Ивайло Чочев нямаше грешка и с левачката мушна 1:1.

След 3 минути Георги Русев, който в първия кръг наказа гостуващия Левски, получи подаване от Ангел Лясков в наказателното поле, справи се с двама бранители на гостите и с мазен, неочакван, макар и съвсем лек, удар преодоля и Симон Слуга – 2:1 за ЦСКА.

В 81-ата минута играчите на Лудогорец изравниха резултата с точен удар на резервата Бърнард Текпетей, който се възползва от грешка на Ангел Лясков.

В края Оливие Вердон можеше да донесе успеха на своя тим, но не успя да се разпише с глава след центриране от корнер.

В следващия кръг "червените" гостуват на Хебър, а Лудогорец приема Спартак (Варна).

Преди двубоя специални награди получиха националите по мини футбол, които преди около месец спечелиха бронзовите медали от Европейското първенство в Словакия. На трибуните беше и новият селекционер на България Младен Кръстаич, който бе приветстван от бившия президент на ЦСКА през 90-те години Валентин Михов.