Н овият треньор на японския Гамба Осака Йенс Висинг спря евентуален трансфер на бразилеца Уелтън, включително и завръщането му в Левски. Бившият асистент в Ред Бул Залцбург и Бенфика е включил Уелтън в състава за новия сезон, който започва през февруари. 38-годишният Висинг, за когото Гамба Осака е първи клуб като старши-треньор, е настоял пред шефовете да задържат Уелтън и да не го продават. 

Бразилецът е изиграл 44 мача с екипа на Гамба, в които е отбелязал 4 гола. През миналата година той обаче игра малко, заради травма в менискуса. Той продължава да се възстановява, но въпреки това треньорът е стопирал неговата продажба.

Според различни източници, в края на миналата година Уелтън е опипал почвата около евентуално завръщане в Левски. На „Герена“ обаче не бяха големи оптимисти, тъй като очакваха бразилецът да поиска голяма заплата, както и постоянно титулярно място. Уелтън не се чувстваше добре в Япония, предвид културните различия, за разлика от България. Отделно, появиха се информации, че Гамба иска да се раздели с повечето си чужденци, но това бе преди треньорската рокада и пристигането на Йенс Висинг. Според анализи на експерти, трансферната цена на Уелтън е около 1, 4 милиона евро, а договорът му с Гамба изтича в началото на следващата година.

Подробности - в днешния брой на "Мач Телеграф"