0

М ладежкият национален отбор по футбол на България завърши 1:1 срещу Косово в квалификационен мач за европейското първенство до 21 години.

Хиксът на стадиона на Славия "Александър Шаламанов" идва четири дни след 2:3 от Германия пак там.

Нашите, с треньор Александър Димитров, са трети в групата с 5 точки, а Косово е четвърти с 4 точки.

Ардит Тахири откри за Косово от дузпа още в 8-а минута на мача, а влезлият след почивката Мартин Сораков изравни в добавеното време.

В последните десет минути гостите останаха с човек по-малко след директен червен картон на Анди Хоти за грубо нарушение срещу Георги Николов.

В самото начало на даденото от съдията 11-минутно продължение резервата Мартин Сораков възстанови равенството с прецизен удар пред дъгата на наказателното поле.

„Първото полувреме имам забележки върху контрола на играта - стояхме далеч от противника, губехме втора топка, имахме само две стойностни атаки“, обобщи треньорът на младежите Александър Димитров, който е сред спряганите да заеме мястото на Младен Кръстаич начело на първия отбор.

„На полувремето коригирахме нещата и момчетата бяха страхотни през втората част. Старите треньори казват, че когато не победиш, важно е да не загубиш.

Поздравявам още веднъж момчетата, гордея се, че съм техен треньор, те имат голямо бъдеще.

Моля клубовете - дайте доверие на тези играчи, да получат повече игрово време, защото с представянето си се вижда, че те имат качества, но им трябва повече игрова подготовка", каза Александър Димитров пред "Диема Спорт".

Съставът на България:Христов, Стойчев, Петров, Атанасов, Митков (59-К.Стоянов), Мирчев (59.Ценов), Шопов (63-Райчев), Андреев (46-Сораков), Хвойнев (46-Г.Николов), Никола Илиев.