0

Ц СКА запази за пръв път суха мрежа по време на зимната си подготовка в контролата си срещу казахстанския шампион Астана.

Двубоят между „армейците“ и бившия тим на Станимир Стоилов завърши при резултат 0:0 в турския курорт Белек. В състава на „армейците“ след вирусно заболяване се завърна новото попълнение Тобиас Хайнц. Астана, където помощник-треньор е Саид Ибраимов, пък разполагаше с група от едва 15 футболисти, като шестима от тях са юноши.

"Червените" изиграха още един слаб мач в контролите, като могат да са доволни, че не загубиха срещата. Казахстанският първенец удари на два пъти гредата, а на три пъти пропусна отлични възможности за гол. За столичани най-добрата възможност пропусна Лазар Туфегджич, а Густово Бусато можеше да вкара куриозен гол с помощта на вятъра.

Старши треньорът на ЦСКА Саша Илич смени всички свои полеви футболисти в 62-ата минута, като на терена остана само Бусато.

Стартов състав на ЦСКА: Густаво Бусато, Християн Петров, Юрген Матей, Амос Юга, Брадли де Нойер, Жеферсон, Тибо Вион, Джонатан Линдсет, Лазар Туфегджич, Маурисио Гарсес, Дюкенс Назон.

През второто полувреме в игра влязоха: Иван Турицов, Енес Махмутович, Галин Минков, Мено Кох, Станислав Шопов, Марселино, Тобиас Хайнц, Илиан Антонов, Жираир Шагоян, Радослав Живков.