0

А рда (Кърджали) спечели с категоричното 5:0 срещу Локомотив (Пловдив) като домакин в 20-тия кръг на българската футболна елитна лига и се изкачи на шесто място в класирането.

Отборът на Александър Тунчев, бивш треньор на Локо, е с 32 точки и две по-малко от днешния си съперник.

Арда надигра категорично Локомотив през първото полувреме, но стигна само до един гол.

Още в началото Иван Тилев подаде на непокрития в наказателното поле Преслав Боруков, но топката бе неудобна за нападателя и той не успя да стреля.

Локомотив отговори със силен и точен удар на Петър Витанов, а до края на първото полувреме Арда доминираше.

В 16-ата минута топката попадна на волето на Боруков и той стреля от около 2 метра право във вратата, но защитник на Локомотив застана на нейния път и спаси гостите.

В 26-ата минута ново центриране от корнер на Иван Тилев бе засечено от Умас Сако в мрежата на Локо за 1:0.

Скоро след гола Динко Хоркаш отрази опасен удар на Тилев, а в 35-ата минута Арда пропусна ново чисто положение.

Боруков овладя топката в наказателното поле и подаде на Светослав Ковачев, който стреля към горния ляв ъгъл и Хоркаш отново спаси.

В последвалото центриране от корнер вратарят на Локо отрази и бомбен шут на Радослав Цонев извън наказателното поле.

Играта на Локо вбеси Александър Томаш и треньорът на гостите направи цели четири промени на почивката.

Това не даде желания от него резултат и Боруков увенча добрата си игра с гол в 51-та минута, когато се откъсна сам зад защитата и стреля покрай Хоркаш.

Арда направи следващото положение още в следващата атака. Абубакар Тунгара, който даде асистенцията на Боруков, бе съборен в наказателното поле от Хоркаш и главният съдия Красен Георгиев отсъди дузпа.

Тя бе изпълнена точно от Радослав Цонев за 3:0.

Резервата Ласана Ндиайе отбеляза в 79-ата минута четвъртото попадение за Арда, останал очи в очи с Хоркаш.

Той се разписа още веднъж в добавеното време и оформи крайното 5:0 в полза на домакините от Кърджали.

Първенство на България по футбол, мачове от 20-ия кръг:

Арда (Кърджали) - Локомотив (Пловдив) - 5:0 (1:0)

голмайстори: 1:0 Умар Сако 26, 2:0 Преслав Боруков 51, 3:0 Радослав Цонев 59-дузпа, 4:0 Ласана Ндиайе 79, 5:0 Ласана Ндиайе 90+3

стадион: "Арена АРДА", Кърджали

главен съдия: Красен Георгиев

жълти картони: Милен Желев (Арда)

състав на Арда: Анатолий Господинов, Умар Сако, Абубакар Тунгара (80-Шахредин Букхолда), Милен Желев, Преслав Боруков (72-Ласан Ндиайе), Светослав Ковачев (80-Станислав Иванов), Деян Лозев, Радослав Цонев (72-Жозе Жуниор), Алекс Петков, Иван Тилев и Илия Юруков (88-Керимджан Игнатов).

състав на Локомотив: Динко Хоркаш, Матеус да Силва, Мартин Паскалев, Йосип Томашевич (46-Милош Петрович), Джовани Трупе, Пиер Зебли, Петър Витанов (46-Георги Каракашев), Димитър Илиев (71-Ивайло Димитров), Бабакар Дион, Ерик Сорга (46-Джовани) и Денислав Александров (46-Христо Иванов).