0

Т омислав Стипич тръгна с победа начело на ЦСКА, макар и в неофициален мач. "Армейците" удариха с 2:0 Беласица в първата си контрола от лятната подготовка, играта в базата им в Панчарево.

Головете вкараха  Тобиас Хайнц в 7-ата минута и Симеон Александров в 75-ата. Новакът Иван Тасев, който още не е представен от официално, се отчете с асистенция към Александров.

"Червените" поведоха при първата по-сериозна опасност. При центриране в наказателното поле на Беласица настана суматоха. И Хайнц се разписа с лекота от близо.

Четири минути по-късно Станислав Шопов центрира към н Улаус Скаршем, който разтресе страничната греда. След това играта бе спряна, за да може отборите да се освежат.

В 23-ата минута Бела бе близо до изравняване. Аспарух Смилков центрира към Андон Гущеров. Бившият голмайстор на Втора лига стреля с глава, но в страни от вратата на Бусато, който скоро бе сменен от Евтимов.

Последва нов пропуск на Скаршев и втора пауза за вода, а "комитите" се разминаха с гол. Евтимов направи грешка, но негов съотборник успя да я поправи и изчисти топката на голлинята.

Второто полувреме започна с пропуски на Станислав Шопов и Георги Чорбаджийски. Томислав Стипич пък замени Димитър Евтимов и даде възможност и на Марин Орлинов да се изяви.

В 71-вата минута Георги Чорбаджийски засече центриране от корнер, но вратарят на Бела спаси. "Комитите" отговориха с контра, която стартира от Аксел Тонса, но Живко Димитров стреля извън наказателното поле и доста неточно.

В 75-ата минута ЦСКА стигна до втори гол. Иван Тасев бе изведен по десния фланг, след което пусна успореден на вратата към Симеон Александров. Последва наказание за гостите.

Следващата контрола на "червените" е с Крумовград на 26 юни в Банско.

ЦСКА - БЕЛАСИЦА 2:0
1:0 Тобиас Хайнц 7, 2:0 Симеон Александров 75

ЦСКА: Густаво Бусато - 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба, 2. Лъчезар Иванов, 5. Брадли де Ноойер - 26. Марселино Кареасо, 8. Станислав Шопов, 10. Джонатан Линдсет (К), 7. Улаус Скаршем - 14. Тобиас Хайнц, 11. Матиас Фаетон (25. Димитър Евтимов, 12. Марин Орлинов - 20. Асен Дончев, 16. Георги Чорбаджийски, 18. Симеон Александров, 19. Наско Цеков, 24. Марк-Емилио Папазов, 28. Юлиан Илиев, 29. Иван Тасев, 30. Петко Панайотов, 31. Теодор Апостолов, 33. Александър Ганчев)