0

Л евски допусна трета поредна загуба в контролите си по време на лагера в Турция, след като отстъпи с 1:2 на косовския Дукажини. Иван Андонов допусна два бързи гола в началните минути на срещата, а единственото попадение за „сините“ реализира Джавад Ел Джемили през второто полувреме.

Преди това тимът на Николай Костов отстъпи пред унгарския Вашаш (2:3) и украинския Олександрия (1:2).

Левски започна с изключително млад състав, като на терена бяха главно юноши на клуба, плюс по-опитните Кристиан Димитров, Илиян Стефанов, който беше капитан, Асен Чандъров и Марин Петков. Интересно бе, че всички бяха юноши на "сините" без централния защитник Димитров.

Дукажини поведе в резултата още в 7-ата минута. Блеринд Морина стреля от фаул и прати топката във вратата на Иван Андонов.

Косовският отбор удвои преднината си още преди да е изтекъл четвърт час, като в 14-ата минута след центриране в наказателното поле на Левски Бешир Исени бе оставен непокрит и с глава отблизо вкара топката във вратата на Андонов.

До края на първото полувреме двата отбора си размениха няколко по-интересни положения, но до нещо по-сериозно не си стигна.

След почивката в състава на Левски влезе новото попълнение Фабио Лима, а след час игра на терена се появиха цели девет нови футболисти - Пламен Андреев, Келиан ван дер Каап, Патрик-Габриел Галчев, Вандерсон Цунами, Дарлан, Асен Митков, Асими Фадига, Уелтон и Рикардиньо.

В 75-ата минута току-що влезналият като резерва Джавад Ел Джемили вкара за "сините". Той получи топката и напредна сам, като стреля остро от границата на наказателното поле, а вратарят Хаджи Хамза не се намеси добре, боксира топката, която мина зад гърба му и влезе във вратата. Две минути по-късно Ел Джемили отново имаше шанс, но ударът му бе спасен от вратаря на косоварите.

Утре Левски ще изиграе поредната си контрола в Турция, като съперник на тима ще бъде босненският Тузла Сити.

Съставът на Левски: Иван Андонов, Кристиан Димитров, Виктор Любенов, Александър Божилов, Дейвид Михалев, Асен Чандъров, Илиян Стефанов, Стивън Гаоте, Кристиян Йовов, Марин Петков (46 - Фабио Лима), Преслав Бачев (Пламен Андреев, Келиан ван дел Каап, Патрик-Габриел Галчев, Вандерсон Цунами, Дарлан, Асен Митков, Асими Фадига, Уелтон, Рикардиньо, Джавад Ел Джемили).