0

А рда надви ЦСКА-София с 2:1 в мач от шестия кръг на Първа лига. Това бе първа победа на тима от Кърджали над "червените" в професионалния футбол.

Арда вече има три победи от три домакинства през кампанията, а тимът на Томислав Стипич допусна четвърта загуба от общо пет мача този сезон. Три от тях бяха в гостувания - 0:1 от Лудогорец, 0:3 от Спартак Варна и сега 0:1 от Арда, плюс 0:1 като домакин в софийското дерби със Славия. Единствената победа на отбора е с 3:1 над Хебър вкъщи..

Хърватският треньор на ЦСКА-София Томислав Стипич не успя да намери обяснение защо отборът му допусна четвърта загуба от първите пет мача за новия сезон. Той обаче не смята да подава оставка заради представянето на тима и се надява на още един шанс с отбора.

"Не знам, просто не сме достатъчно добри. Не бяхме добре, не бяхме агресивни, бавни бяхме. Не знам защо е това лошо начало. Имахме реакция само след като вкарахме гол, но беше късно", призна Стипич след срещата пред камерите на "Диема".

"Никога не съм изпадал в такава ситуация - четири загуби от пет мача. Имаме проблем, не сме достатъчно добри, депресирани сме. Надявам се да водя отбора и в следващия мач и да постигнем победа. Пълен с енергия.

Имаме шест дни до тогава, трябва да опитаме нещо различно. Разбирам, че феновете не може да ме подкрепят при такава ситуация. Но трябва да се опитаме да направим нещо заедно, да излезем от тази ситуация с победи", каза още Стипич след поредното поражение.

Чинонсо Офор и Иван Тилев дадоха комфортна преднина на Арда, Годуин Коялипу отбеляза дебютното си попадение за "червените" пет минута преди края на редовното време.

В 42-ата минута Джелал Хюсеинов от домакините изведе Густаво Каскардо, който центрира без забавяне и Чинонсо Офор отвя във въздуха Браян Кордоба и с глава заби топката в долния ляв ъгъл на Бусато, без вратарят да успее да реагира: 1:0.

В 53-ата минута авансът на Арда стана 2:0. Станислав Иванов финтира прокара топката между краката на национала Християн Петров и подаде успореден пас надясно към непокрития Иван Тилев, който с левия крак прати топката зад гърба на Бусато.

Томислав Стипич веднага реагира и вкара в игра Матиас Фаетон и Петко Панайотов на местата на инертните Тобиас Хайнц и Марселино Кареасо.

В 74-ата минута Коялипу от гостите пай-после се измъкна зад защитата, но Господинов излезе бързо и изби удара му в крак в корнер.

В ответната бърза атака Офор изведе Борислав Цонев отдясно, като юношата на Левски отправи силен удар в напречната греда, топката се върна на терена, а Димитър Велковски стреля при добавката покрай левия стълб.

В 85-ата минута настоятелната игра на Коялипу от ЦСКА-София даде резултат. След изпълнение на пряк свободен удар почти от аутлинията таранът на "червените" бе забравен на задна греда от Емил Виячки и вкара с глава в опразнената врата на Арда.

В добавеното време първо Димитър Велковски пропусна за Арда, след като Бусато парира удара му.

В 93-ата минута Петко Панайотов от ЦСКА-София бе близо до изравняването, но ударът му с глава мина близо до левия стълб.

Арда се изкачи на седмо място в класирането, ЦСКА-София остана на 13-а позиция с равни точки с Крумовград.