0

Ц СКА записа четвърта поредна победа и шести мач без поражение в efbet Лига. „Червените” на Нестор Ел Маестро не срещнаха особени трудности срещу Локомотив София в последен мач от междинния 11-ти кръг на шампионата и се наложиха с 2:0 на стадион „Българска армия”.

В герой за домакините се превърна еквадорският национал Майкъл Естрада, който отбеляза и двата гола за победителите. Това бяха дебютни попадения за нападателя с „червената” фланелка.

Естрада се развихри за ЦСКА в мача срещу Локо Сф
Локо Сф ЦСКА Локо Сф ЦСКА Локо Сф ЦСКА
28

В 40-ата минута Естрада се разписа от близка дистанция след разбъркване при ъглов удар. Пет минути след това еквадорецът реализира второто си попадение, озовавайки се сам срещу Александър Любенов.

С успеха си ЦСКА се изкачи до четвъртото място във временното класиране, докато Локомотив София остава 14-ти в таблицата с актив от девет точки.

През второто полувреме наставникът на домакините Нестор Ел Маестро спести силите на двамата си най-добри футболисти – Тобиас Хайнц и Дюкенс Назон с оглед натоварения календар, който очаква отбора.