0

Е литният Ботев Враца елиминира втородивизионния Септември София след драматичен успех след изпълнение на дузпи в 1/16-финален мач за Купата на България по футбол. Редовното време завърши 3:3, след продълженията резултатът отново бе равен - 5:5, а при наказателните удари врачани спечелиха с 4:3.

С хеттрик за септемврийци се отличи бившият нападател на Левски Димитър Костадинов, а по веднъж за Септември разписаха Александър Петров и Здравко Димитров. За гостите точни бяха Браян Переа, Жан Да Силва, Луис Суарес, Митко Панов и Мартин Кавдански.

При дузпите септемврийци направиха два пропуска и загубиха мача.

Врачани поведоха с гол на колумбиеца Браян Переа в 8-а минута,а Димитър Костадинов изравни в 34-а минута. Ботев отново излезе напред в резултата с гол на Жан Да Силва преди почивката, а в 84-а минута Луис Суарес вкара трети гол и врачани се виждаха осминафиналист.

В края на редовното време Димитър Костадинов вкара два бързи гола за 3:3 и прати мача в продължения. Там Ботев Враца отново поведе с попадение на Митко Панов, но Александър Петров и Здравко Димитров обърнаха резултата на 5:4 в полза на Септември.

В 107-ата минута домакините останаха с човек по-малко след червен картон на Мартин Ачков.

Три минути преди края на продълженията опитният 36-годишен Мартин Кавдански изравни и се стигна до изпълнение на дузпи.

Там Здравко Димитров и Йордан Йорданов пропуснаха за Септември, докато играчите на Ботев Враца реализираха и четирите опита.

Срещи от 1/16-финалите в турнира за Купата на България по футбол:

Марица (Пловдив) - ФК ЦСКА 1948 (София)            0:1 (0:0)
голмайстор: 0:1 Георги Русев 72

Септември (София) - Ботев (Враца)                          3:4 след изпълнение на дузпи, 5:5 след продължения, 3:3 в редовното време
голмайстори: 0:1 Браян Переа 8, 1:1 Димитър Костадинов 34, 1:2 Жан Да Силва 45, 1:3  Луис Суарес 84, 3:3 Димитър Костадинов 89, 90+1, 3:4 Митко Панов 92, 4:4 Александър Петров 94, 5:4 Здравко Димитров 104, 5:5 Мартин Кавдански 117