0

П ороен дъжд прекъсна за малко мача Славия – Арда на стадиона в Овча купел, но той се доигра и завърши с минимална победа 1:0 на домакините. Голът носи марката Бакеро – испанецът Йон Бакеро се разписа в 66-ата мин. И прибави още слава към историята на знаменитата му футболна фамилия. Негов баща е легендата на Барса, Реал Сосиедад и на испанския национален тим Хосе Мари Бакеро, леля му Исиар Бакеро също е бивша футболистка, както и чичовците му Сантяго и Йон.

Победата над Арда бе първа за отбора на треньора Златомир Загорчич в последните 3 мача за първенство. Реферът Маруан Ел-Хатиб удържа положението с цената на показани 9 жълти картона.

Срещата бе прекъсната за около минута в самото му начало заради силния порой. Голът на победата за столичани падна в 66-ата минута, когато капитанът Радослав Кирилов подаде за Йон Бакеро, испанецът се обърна в наказателното поле и с удар по земя преодоля вратаря Мартин Луков.

Малко преди попадението тежка контузия в главата получи защитникът на "белите" Емил Виячки, който беше заменен от Венцислав Керчев, а официален дебют за Славия направиха защитникът Гьоко Зайков и халфът Микита Никалаевич.

Успехът изкачи столичани на пето място в класирането, докато Арда е на деветата позиция в Първа лига.

"Доволен съм от резултата. Двубоят беше много важен за нас, трябваше задължително да бием. Имаше напрежение и това се виждаше“, каза треньорът на „белите“ Загорчич. „Целият мач го  контролирахме. Опитахме се да бъдем по-агресивни и в двете фази. Не успяхме да вкараме по-ранно попадение. Липсата на самочувствие и голове ни попречи да играем доста по-силно. Футболистите ни са добре подготвени. Тренираме, доволен съм. Готови сме да играем през три дни."

Треньорът на Арда Стамен Белчев коментира, че теренът е бил тежък и за двата отбора. „Преди почивката не ни се получиха нещата, бяхме беззъби. Миг невнимание лиши отбора от точка или три. Трябва да бъдем още по-спокойни и убедителни при тези ситуации.
Длъжни сме да бъдем по-концентрирани в последната фаза от изграждането на атаката. Това ни е слабост. Знаем и работим, но за съжаление днес не се получи.
При нас няма напрежение, не трябва и да има. Играем и се готвим, както за този мач със Славия. Надявам се да покажем по-добро лице."