0

Б ългарският национален отбор за юноши до 19 години завърши наравно с Турция – 1:1, в последния си мач от група 2 на европейските квалификации.

Момчетата на треньора Ангел Стойков завършиха без загубен мач, но останаха на третото място заради по-добрата голова разлика на тимовете на Турция и Люксембург, които заеха първите две места и се класираха за елитния кръг на квалификациите. И трите състава записаха по 5 точки в групата.

Младите български футболисти победиха с 1:0 в първия си мач Азербайджан, а след това фиксираха две равенства срещу Люксембург и Турция съответно 0:0 и 1:1.

В 66-та минута късметът бе на страната на нашите. След центриране отдясно на Мирослав Маринов футболистът на Турция Айберк Карапо си отбеляза автогол и България поведе с 1:0.

Отборът на Турция изравни резултата в 70-ата минута, след като Тодор Павлов си отбеляза автогол за 1:1.

5 минути по-късно нашите останаха с 10 души на терена, след като Мирослав Маринов получи директен червен картон.

Вратарят Плавен Андреев на два пъти спасяваше опасни положения в края на мача и той разъврши при резултата 1:1.