0

С лавия под ръководството на 34-годишния си треньор Иван Иванов-Русия (футболист №1 на България за 2013 г.),  спечели купата на Българския футболен съюз при юношите до 18 години и през следващия сезон ще играе в младежката Шампионска лига. "Белите" се наложиха с 2:1 над Левски във финала, игран на стадион "Александър Шаламанов".

Славия имаше превъзходство през първата част и в самото начало попадение на Валентин Петров беше отменено заради засада. В последните секунди на първата част Чунг Нгуен До пропусна да се разпише от дузпа, спасена от вратаря Йоан Загоров.

Три минути след почивката Наско Кехайов напредна и с удар от наказателното поле откри резултата в полза на състава на Славия, воден от старши треньора Иван Иванов.

В 81-ата минута Нгуен До асистира за резервата Румен Рангелов и той с удар отблизо реализира втория гол във вратата на "сините", които се добраха до почетно попадение чрез Георги Коричков в последните секунди на срещата.

Младежката Шампионска лига на УЕФА е до 19 г., първото издание през сезон 2013/14 печели отборът на Барселона, който досега има 2 титли. Два пъти победител е бил и Челси (2015 и 2016), по веднъж са печелили купата Залцбург (2016/17), Порто (2018/19), Реал Мадрид (2019/20) и Бенфика (2021/22), която, заедно с Челси, е достигала най-често до финала – 4 пъти.