0

Б отев (Враца) изпусна три точки срещу Пирин (Благоевград) след много пропуски и равенство 0:0 в домакинството си от 24-ия кръг на българската елитна футболна лига.

Още в първата минута звездата в атаката на Ботев Браян Переа се освободи на границата на наказателното, но не успя да уцели вратата.

Четвърт час по-късно пък Даниел Генов шутира право в ръцете на Янко Георгиев.

Ботев създаде най-доброто си положение след половин час игра. Центриране в наказателното поле намери напълно непокрит Браян Переа, който стреля с глава от няколко метра. Георгиев обаче отново бе на мястото си и отби удара на голлинията.

До края на полувремето Генов и Чавдар Ивайлов също не успяха да уцелят вратата от много удобни позиции.

Ботев пропиля най-доброто си положение за второто полувреме след близо час игра. Удар на Генов бе отбит от защитата на Пирин и топката попадна в краката на непокрития Клери Сербер.

Неговият шут обаче бе отразен от „пантерата“ Янко Георгиев и мачът завърши наравно 0:0.

Така Ботев остана 11-и с три точки пред Пирин, който се намира на 14-ото място.

Ботев Враца - Пирин Благоевград) 0:0

стадион: "Христо Ботев", Враца

Ботев Враца: Красимир Костов, Луис Соарес, Антонио Георгиев, Диего Фераресо, Даниел Генов (68-Марко Мажуга), Момчил Цветанов, Чавдар Ивайлов (85-Диого Барбоса), Браян Переа, Меси Биатумусока, Браян Мендоса и Клери Сербер (68-Мирослав Маринов);

Пирин: Янко Георгиев, Александър Дюлгеров, Андрей Йорданов, Венцислав Бенгюзов, Вячеслав Велев, Даниил Кондраков (90-Дмитро Семенив), Иван Тасев (46-Мартин Смоленски), Илкер Будинов (82-Мартин Бачев), Преслав Йорданов (62-Борис Тютюков), Раян Сенхаджи и Славчо Шоколаров (64-Димитър Тонев).

главен съдия: Волен Чинков

жълти картони: Чавдар Ивайлов, Меси Биатумусока, Браян Переа (Ботев); Александър Дюлгеров, Вячеслав Велев, Андрей Йорданов и Димитър Тонев (Пирин).

Мачове от 24-ия кръг в Първа футболна лига:

Ботев Враца - Пирин Благоевград            0:0

по-късно днес:
Арда Кърджали - Левски
Ботев Пловдив - Локомотив Пловдив

от събота:
Берое - ЦСКА 1948                          1:3 (1:2)
голмайстори: 0:1 Ивайло Чочев 10, 0:2 Елитон 35, 1:2 Вини Трибуле 36, 1:3 Георги Русев 86
червен картон: Густаво Каскардо (Берое) 79

Хебър - Лудогорец                         1:3 (1:1)
голмайстори: 0:1 Спас Делев 22, 1:1 Арсенио Валпорт 44, 1:2 Спас Делев 70, 1:3 Игор Тиаго 90+4

ЦСКА-София - Спартак Варна                1:0 (1:0)
голмайстор: 1:0 Маурисио Гарсес 14