0

К аммартон е новият носител на Купата на Sofia Premier League. В епичен финал „червените“ удариха АФК Бай Тошо с 2:1. Попаденията паднаха след почивката в залата на „Царско село“.
Ивайло Иванов и Кристиян Велинов вкараха два гола за три минути в началото на втората част. Мартин Петров върна едно попадение след това, но Бай Тошо не успя да стигне до хикса.
Това е първи трофей за Каммартон в турнира за Купата на SPL. В малкия финал ГДБОП надви с 5:2 коравия тим на Братчеди. За MVP на турнира бе избран Кирил Сашов от Каммартон.

Голмайстор и асистент станаха Десислав Андреев и Пламен Гьоладжиев от Whiskey United. Деси реализира 19 гола в четири двубоя. Съотборникът му Гьоладжиев пък направи 8 точни подавания също в четири двубоя. Най-добър защитник стана Димитър Шаламанов от ГДБОП, а за вратар номер 1 бе избран Тодор Стоянов от АФК Бай Тошо.

Коледа без подаръци спечели Малката купа на Sofia Premier League след драматичен успех с 4:3 над Летящия холандец във финала. В малкия финал тук се стигна до дузпи. Сокол Бенковски надделя над Трета възраст след 5:4 при наказателните удари и 1:1 в редовното време.

За MVP в малката купа бе избран Кристиан Петков Сокол Бенковски. Голмайстор номер 1 стана Емилиян Младенов от ФК Торнадо 2013 с 14 гола. При асистентите първи е Дони Митев от Коледа без подаръци със 7 точни паса в седем двубоя. Най-добър вратар пък стана Христо Цонев – Котката. Призът за най-добър млад играч отиде при 21-годишния Кристиян Милушев от Трета възраст, който вкара 7 гола в пет мача и подаде за още един.

В Sofia Premier League предстои подновяване на първенствата с пълна сила! Най-добрата аматьорска лига предвижда и ново първенство – в петък вечер, а записването продължава до края на месеца на www.spl-bg.eu.