0

Юношеският национален отбор на България до 17 години загуби третия си и последен мач от Елитния кръг на квалификациите за Евро 2024. „Лъвчетата“ отстъпиха на връстниците си от Уелс с 1:2 и напуснаха надпреварата без победа. В предните два двубоя селекцията на Тодор Симов допусна поражение от Швеция (1:2) и завърши наравно с Румъния (0:0). И трите гола в днешната среща паднаха през второто полувреме. Оливър Босток откри резултата в 52-рата минута, а четвърт час преди края на срещата Елиът Майлс удвои преднината на своя тим. В 89-ата минута Михаил Полендаков отбеляза почетно попадение за нашите. Другият мач от групата завърши без победител и по този начин България остана на последното място с едва една спечелена точка. Напред продължава Швеция, а най-вероятно Уелс също ще се класира за Евро 2024 като един от най-добрите втори отбори.

През първата част тимът на Уелс беше по-атакуващият и създаде няколко добри положения пред българската врата. Атанас Кехайов обаче се отчете със страхотни спасявания, които запазиха нулевото равенство до почивката. В началото на второто полувреме родният страж отново трябваше да се намесва, след като Кпакио засече центриране от корнер. Уелс продължи да атакува и в крайна сметка стигна до попадение в 52-рата минута, което беше реализирано от капитана Оливър Босток. Четвърт час преди края на редовното време интригата окончателно беше убита с втори гол във вратата на „лъвчетата“. Резервата Елиът Майлс попадна в прегръдките на своите съотборници, след като няколко минути по-рано се беше появил в игра. Родните национали се опитаха да отговорят бързо с изстрел на Филип Гигов, който обаче беше неточен. В 89-ата минута все пак българите върнаха един гол чрез Михаил Полендаков.