0

П олският капитан Якуб Пьотровски се разписа два пъти през второто полувреме, а задържащият се предимно на пейката Тодор Неделев се отчете с гол и две асистенции за разгрома с 5:0 на Лудогорец в Разград над Ботев Враца.

Което бе най-малката разлика на фона на цената на играчите на двата тима: „орлите“ (39,85 млн. евро пазарна цена) са почти 10 пъти по-скъпи от врачани (4,08 млн.). Само Бърнард Текпетей от Лудогорец е оценен за повече от целия състав на Ботев Враца – 5,5 милиона евро, според „Трансфермаркт“.

Така с 39 точки и мач по-малко шампионът е вече в подстъпите на първото място, което с по 42 точки (и мач повече) си поделят ЦСКА-София и Черно море.

Лудогорец доминираше през първото полувреме, но се оттегли само с гол аванс на почивка. В 20-ата минута Бърнард Текпетей изведе Квадво Дуа, който надбяга Бубакар Траоре по дясното крило и препарира Федерико Рубио с диагонален шут.

Шампионите излязоха далеч по-нахъсани през второто полувреме, което се изрази с два бързи гола на полския си капитан Якуб Пьотровски. В 56-ата минута халфът се разписа с глава след центриране на Тодор Неделев от ъглов удар, а само три по-късно той получи подаване по земя от Аслак Фон Витри и бе точен с прецизен шут около границата на наказателното поле за 3:0.

Матиас Тисера, влязъл резерва 10 мин. По-рано, отбеляза четвъртото попадение за Лудогорец в 74-та минута след многоходова комбинация и втори голов пас за мача на Неделев.

Пловдивчанинът сам оформи крайното 5:0 с попадение от воле от около 20 метра в 88-ата минута.

Това бе 14-о поражение за врачани от началото на сезона и те са на предпоследно място с 13 точки.

Първа лига, 19-и кръг, неделя:

Лудогорец Разград - Ботев Враца - 5:0 (1:0)

Ст. „Хювефарма Арена“, Разград

Лудогорец: Дамян Христов, Якуб Пьотровски (78-Мунир Шуяр), Клод Гонсалвеш, Квадво Дуа (64-Матиас Тисера), Аслак Фон Витри, Сон, Оливие Вердон, Ноа Сонко Сундберг, Педро Нареси (46-Тодор Неделев), Бърнард Текпетей и Кайо Видал (64-Рик Джонатан).

Ботев: Федерико Рубио, Даниел Генов, Спас Георгиев (76-Луга Джиле), Жан-Пиер да Силва (68-Красимир Тодоров), Марко Мажуга (60-Мартин Смоленски), Бубакар Траоре, Браян Мендоса, Едуардо Кунде, Марио Киконда (76-Диого Барбоса), Стефан Велев и Луис Соарес.

голмайстори: 1:0 Квадво Дуа 20, 2:0 Якуб Пьотровски 56, 3:0 Якуб Пьотровски 59, 4:0 Матиас Тисера 74, 5:0 Тодор Неделев 88
стадион: "Хювефарма Арена", Разград
главен съдия: Георги Кабаков
жълти картони: Кайо Видал, Сон (Лудогорец); Браян Мендоса, Марко Мажуга, Едуардо Кунде (Ботев).

по-рано днес:

Пирин (Благоевград) - Локомотив (София) - 1:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Аймен Суда 45, 1:1 Калоян Кръстев 90+6

От 17:45 часа:
Крумовград - Берое (Стара Загора)

от събота:
Левски - Локомотив (Пловдив) - 3:0 (2:0)
голмайстори: 1:0 Кристиан Димитров 15, 2:0 Уелтън 83, 3:0 Рикардиньо 85-дузпа

Етър (Велико Търново) - Черно море (Варна) - 2:1 (0:0)
голмайстори: 0:1 Влатко Дробаров 59, 1:1 Мартин Тошев 90+5 от дузпа, 2:1 Васил Панайотов 90+8
червен картон: Мазир Сула 87 (Черно море)

Хебър - ЦСКА 1948 - 1:3 (0:1)
голмайстори: 0:1 Георги Русев 19, 0:2 Ивайло Чочев 53, 0:3 Педриньо 68, 1:3 Георги Николов 78
червен картон: Генадий Ганев (ЦСКА 1948) 57