0

С гол в 90-ата мин. на колумбийската си звезда в атаката Браян Переа Ботев Враца покоси с 1:0 и Славия на ст. „Христо Ботев“, където врачани удариха и ЦСКА 1948 тази зима. Домакините завършиха с 9 играчи на терена, а Славия - с 10.

В деветата минута шут от дистанция на Браян Переа беше уловен от Светослав Вуцов. В последния четвърт час от първото полувреме столичани пропуснаха да вземат аванс в резултата. В 30-ата минута Тони Тасев би от фаул, вратарят Красимир Костов първоначално изпусна топката, но секунди след това я хвана точно пред голлинията, след като нямаше футболист на Славия в близост, който да открие резултата.

Три минути след това Тасев проби самостоятелно и шутира от границата на наказателното поле, но топката срещна страничната греда на вратата на домакините, а ударът при добавката на Галин Иванов беше отбит в корнер.

Две минути преди края на първата част Ерол Дост се възползва от груба грешка в защитата на врачани, напредна в наказателното поле, но шутът му беше спасен от Красимир Костов.

След почивката чистите голови положения пред двете врати бяха рядкост.

В 76-ата минута Велко Йеленкович задържа Браян Переа и получи втори жълт и съответно червен картон.

Десет минути след това домакините също останаха в намален състав след изгонването на Мартин Кавдански, който фаулира Ахмед Ахмедов пред наказателното поле. ПРи последвалия пряк свободен удар последва шут в стената на Галин Иванов.

В 90-ата минута Мирослав Маринов получи подаване отляво, преодоля Венцислав Керчев и Натан Гасама, след което намери Браян Переа и той отблизо осигури успеха в полза на домакините.

В петата минута на допълнителното време Момчил Цветанов също получи червен картон, след като извърши грубо нарушение в центъра срещу Кристиан Добрев.

Останалият с девет футболисти отбор на Ботев Враца задържа преднината си и се изкачи на 12-то място в класирането.
Славия остана на шестата позиция след третото си последователно поражение в шампионата.

МАЧЪТ

Ботев Враца - Славия            1:0 (0:0)

стадион "Христо Ботев", Враца

Ботев: Красимир Костов, Мартин Кавдански, Антонио Георгиев, Диего Фераресо, Даниел Генов (57-Мирослав Маринов), Момчил Цветанов, Чавдар Ивайлов (57-Стефан Гаврилов), Браян Переа (90-Диого Барбоса), Браян Мендоса, Клери Сербер (57-Жан Пиер да Силва), Петко Ганев (84-Марко Мажуга)

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Велко Йеленкович, Емил Виячки (72-Натан Гасама), Людовик Соарес, Ерол Дост, Чунг До (64-Кристиян Стоянов), Галин Иванов, Тони Тасев (80-Венцислав Керчев), Емил Стоев (64-Кристиан Добрев), Владимир Николов (46-Ахмед Ахмедов)

голмайстор 1:0 Браян Переа 90

червени картони: Велко Йеленкович (Славия) 76, Мартин Кавдански, (Ботев) 87, Момчил Цветанов (Бонев) 90+5

жълти картони: Петко Ганев, Момчил Цветанов, Мирослав Маринов, Мартин Кавдански (Ботев), Владимир Николов, Чунг До, Велко Йеленкович (Славия)

главен съдия: Кристиян Колев

Първенство на България по футбол, мачове от 22-ия кръг:

Ботев (Враца) - Славия (София)             - 1:0 (0:0)
голмайстор Браян Переа 90 мин.
червени картони: Велко Йеленкович (Славия) 76, Мартин Кавдански (Ботев) 87, Момчил Цветанов (Ботев) 90+5

по-късно днес: Хебър (Пазарджик) - Левски (София), Лудогорец (Разград) - Пирин (Благоевград)

от събота: ЦСКА-София - Локомотив (Пловдив)           - 1:1 (1:1),

голмайстори: 1:0 Дюкенс Назон 9, 1:1 Ерик Сорга 41
пропусната дузпа: Юрген Матай 87 (ЦСКА-София)

Черно море (Варна) - Ботев (Пловдив)        - 1:2 (1:1)
голмайстори: 0:1 Красиан Колев 7, 1:1 Мазир Сула 19, 1:2 Уме Емануел 51

Берое (Стара Загора) - Септември (София) - 1:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Вини Трибуле 41, 1:1 Димитър Костадинов 54, 1:2 Мартин Петков 85