0

Н овакът в Първа лига Крумовград продължава доброто си представяне и остава без загуба в първенството през 2024 година след бой 4:1 над Локомотив (Пловдив) във втория кръг от плейофите в топ 6.

Играчите на Станислав Генчев водеха с 3:0 до почивката след попадения на Патрик Луан, Александър Колев от дузпа и Матей Шимич.

„Черно-белите“ намалиха изоставането си в началото на втората част чрез Петър Андреев, но останаха с човек по-малко на терена заради директен червен картон на Оливер Камдем в 67-ата минута.

Домакините, които този сезон играят на тренировъчната база на Ботев Пловдив, се възползваха от численото си преимущество и решиха мача с четвърти гол на бившия играч на „канарчетата“ Александър Колев седем минути след това.

Сантиметър-два не стигнаха Крумовград да открие в 14-ата мин., когато Серкан Юсеин тресна шут с левачката, като нацели десния дирек на вратата на „смърфовете“.

Само след 6 мин. Обаче домакините поведоха: Алекс Колев се пребори в центъра и изведе Луан сам срещу Кристиан Томов за 1:0.

В 25-ата минута домакините разиграха добре в противниковата половина, но Алекс Колев би над вратата.

Три минути след това защитата на Локомотив отново изпусна Патрик Луан, той нахлу в пеналта, където Мартин Паскалев го фаулира.

Главният съдия Михаел Павлов отсъди дузпа, която Алекс Колев превърна в гол: 2:0.

В 42-ата минута резултатът стана 3:0. Футболистите на Станислав Генчев разиграха късо от ъглов удар, Юсеин центрира на втора греда към Кацаров, той върна успоредно на голлинията и от няколко метра Матей Шимич закова 3:0.

Девет минути след подновяването на играта през втората част футболистите на Александър Томаш намалиха изоставането си. Влезлият като резерва Петър Андреев се разписа сам срещу Янко Георгиев, асистира му Димитър Илиев – 3:1.

В 67-ата минута Локомотив остана с човек по-малко на терена, след като Оливер Камдем фаулира грубо Диего Рапосо в половината на Крумовград.

Първоначално главният съдия му показа само жълт картон, но след преразглеждане на ситуацията с помощта на системата ВАР взе решение да изгони от игра крайния защитник на „черно-белите“.

В 74-ата минута Алекс Колев наказа заспалата защита на Локо Пловдив при корнер и с глава мушна топката в долния десен ъгъл за 4:1.

В добавеното време на мача Крумовград можеше да направи успеха си още по-категоричен, но Кристиан Томов успя да извади пред голлинията удар с глава на Божидар Кацаров.

Първа лига, 32-и кръг, първа шестица:

Крумовград - Локомотив Пловдив        4:1 (3:0)
стадион: Футболен комплекс "Никола Щерев-Старика", гр. Пловдив
Крумовград: Янко Георгиев, Божидар Кацаров, Матей Шимич, Клайдер Машедо (70-Лукас Сантана), Джунейт Али, Вячеслав Велев, Ренан Арияш (79-Жак Пехливанов), Диего Рапосо (70-Димитър Тонев), Патрик Луан, Серкан Юсеин (79-Китан Василев), Александър Колев (91-Октай Юсеин)

Локомотив (Пловдив): Кристиан Томов, Кристиян Пешов (39-Димитър Илиев), Ангел Лясков, Мартин Паскалев, Тодор Павлов, Ефе Али (39-Мартин Петков), Оливер Камдем, Христо Иванов (75-Ивайло Иванов), Евандро, Бабакар Дион (46-Петър Андреев), Мичи Нтело (75-Владимир Медвед)

голмайстори 1:0 Патрик Луан 20, 2:0 Александър Колев 30-дузпа, 3:0 Матей Симич 42, 3:1 Петър Андреев 54, 4:1 Александър Колев 74

червен картон: Оливер Камдем (Локомотив) 67
жълти картони: Клайдер Машедо, Вячеслав Велев, Божидар Кацаров, Ренан Арияш, Джунейт Али (Крумовград); Мартин Паскалев, Евандро (Локомотив Пловдив)
главен съдия: Михаел Павлов, гр. Велико Търново

събота: Лудогорец - ЦСКА-София