0

О тборите на Марек Дупница и Дунав Русе завършиха 1:1 в първия мач от 11-ия кръг на Втора лига.

Мачът на стадион "Бончук" премина под диктовката на домакините, но те можеше да останат с празни ръце, ако гол в самия край на продължението на Илия Димитров не им бе донесъл равенството.

Дунав поведе с 86-ата минута, когато Мариян Вангелов бе точен с удар от около седем метра дистанция след ниско центриране от десния фланг.

Футболистите на Марек обаче не се предадоха и в петата минута на шестминутното продължение Илия Димитров се възползва от неразчетено излизане на вратаря на Дунав Даниел Николов и с глава от около метър фиксира крайния резултат.

След 11 кръга Марек е на осмо място в класирането с 15 точки. Дунав е на 13-а позиция с 13 точки.