0

Л окомотив (Пловдив) остава непобеден от началото на сезона в Първа лига, след като „черно-белите“ стигнаха до равенство 1:1 при визитата си на шампиона Лудогорец в дербито от 11-ия кръг на шампионата.

Бърнард Текпетей даде аванс на „орлите“ още в 9-ата минута на мача, а Руан Круз уцели греда в 58-ата. Така се стигна до 85-ата минута, когато Симон Слуга сбърка по най-левашкия начин и резервата Петър Андреев донесе точката на своя тим.

По този начин „смърфовете“ прекъснаха серията си от 9 поредни победи, но остават без загуба в 11 кръга през кампанията и продължават да водят в класирането с актив от 29 точки, с 2 повече от втория Черно море. Лудогорец продължава да е пети със 17 точки, но и с 2 мача по-малко в сравнение с лидера Локомотив (Пловдив).

Лудогорец започна по-активно срещата и в 9-ата минута „орлите“ поведоха в резултата. Якуб Пьотровски намери Бърнард Текпетей с дълго извеждащо подаване от собствената половина. капитанът на „зелените“ се откъсна от Хорхе Сегура, овладя във въздуха и завърши безпощадно с левия крак за 1:0.

В 21-ата минута Симон Слуга сбърка в собственото наказателно поле, притиснат от Георги Минчев, и подари топката на Евандро, който стреля от малък ъгъл, но встрани от вратата.

В 38-ата минута Минчев се пребори с двама играчи на Лудогорец на границата на наказателното поле и пусна вляво към Джовани, който шутира по диагонала, но Слуга реагира и отрази. Малко след това двамата размениха ролите си и бразилецът центрира към централния нападател, чийто удар с глава премина встрани от вратата. Така почивката дойде при гол аванс в полза на шампионите.

Осем минути след подновяването на играта Лудогорец пропусна отличен шанс да удвои преднината си. Руан Круз бе изведен от Текпетей, бразилецът финтира Ефе Али и пробва да завърши технично покрай Хоркаш, но топката срещна гредата.

В 58-ата минута домакините имаха претенции за дузпа при съприкосновение между Ангел Лясков и Иван Йорданов в наказателното поле. Главният съдия Никола Попов бе извикан да преразгледа ситуацията с помощта на ВАР и прецени, че няма достатъчно основания да отсъди наказателен удар. Десетина минути след това Лудогорец отново организира добра атака, на върха на която се озова резервата Рик Джонатан и бразилецът опита удар с левия крак, спасен с вещина от Динко Хоркаш.

В 85-ата минута Локомотив изравни резултата. Вратарят на домакините Симон Слуга бе големият грешник за своя тим, след като се забави да изчисти и сбърка фатално, пресиран от Петър Андреев, който бе достатъчно настоятелен и реализира за 1:1.

До края на срещата играчите на Ивайло Петев притиснаха своя съперник в търсене на победно попадение, но не съумяха да преодолеят Динко Хоркаш.

В следващия кръг Лудогорец гостува на Левски, докато Локомотив (Пловдив) приема ЦСКА-София.