0

В тора поредна победа записа Септември София, след като в опашкарското дерби от 10-ия кръг на Първа лига надви с 2:1 домакинстващия в пловдивския парк „Лаута” Хебър Пазарджик.

Головете за успеха на новака в елита вкараха двама преотстъпени от Левски юноши, оказали се ненужни на „Герена”.

Синът на собственика на Септември Румен Чандъров – Асен, откри от дузпа в 16-ата минута, а четвърт час преди края Борислав Рупанов оформи резултата с третото си попадение в последните два мача.

За Хебър, останал с 10 души при ситуацията за 11-метровия, когато Октай Хамдиев беше изгонен, точен бе черногорецът Душав Вукович в последните секунди на първата част.

Така Септември се изкачи до 15-ото място с 6 точки, колкото има и 14-ият ЦСКА. Пазарджиклии пък са последни с 5 пункта.

В следващия кръг Септември приема ЦСКА 1948, докато Хебър ще гостува на Локомотив София.